Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenietis kopā ar studiju biedri izgudro inovāciju veselības aprūpē

Projekta “RoboMobilitāte” idejas autori Linards Reinis Rozītis un Anna Elizabete Ķēniņa. Publicitātes foto.

Gulbenietis Linards Reinis Rozītis kopā ar studiju biedri Elizabeti Annu Ķēniņu, iesaistoties “Healthtech” projektā ar savu medicīnas inovāciju, kas paredzēta, lai uzlabotu dažādu slimnīcu iekšējo infrastruktūru, izcīnīja pirmo vietu un dodas pārstāvēt Latviju Eiropas līmenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts aizsākās pirms aptuveni sešiem mēnešiem, tajā piedalās Latvijas augstskolu studentu komandas, lai prezentētu savus inovatīvos izgudrojumus. Linards Reinis Rozītis, kurš studē Rīgas Tehniskajā universitātē, strādāja komandā kopā ar Latvijas Universitātes studenti Elizabeti Annu Ķēniņu un žūrijai prezentēja mobilu platformu, ar kuras palīdzību var pārvietot gultas un ratiņkrēslus slimnīcās. Viņu projektā “RoboMobilitāte” plānots izgatavot automatizētas, elektroniski darbināmas piedziņas platformas, kas palīdzētu slimnīcu darbiniekiem ātri un ērti pārvietot smagas medicīniskas iekārtas, arī gultas vai ratiņkrēslus ar pacientiem. Platforma paredzēta pārvietošanās atvieglošanai uz nelīdzenām virsmām un šauros koridoros.

Žūrija projektus vērtēja trīs kārtās – prezentāciju, prototipus un interviju angļu valodā. Uzvarētāji Linards Reinis kopā ar Elizabeti Annu tālāk savu inovāciju prezentēs Eiropas uzņēmējdarbības festivālā, kas jūlijā notiks Tallinā.

Nākotnē potenciāli ļoti noderīga

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Linards Reinis “Dzirkstelei” stāsta, ka šajā projektā prezentēja robotizētu pārvietošanas platformu, kas paredzēta izmantošanai slimnīcās, lai atvieglotu darbinieku ikdienas dzīvi un reizē arī uzlabotu pacienta vizīti. “Lai pārvietotu vienu pacientu gultā no punkta A uz punktu B, ir nepieciešami divi darbinieki, kuriem ir jābūt spējīgiem ātri un precīzi, bez ietriekšanās sienās pārvietot dažkārt ļoti smagas gultas plus pacientus. Mēs izgatavojam platformu, kura pabrauc zem gultas, pieķeras pie tās un palīdz darbiniekam to pārvietot ar augstu precizitāti un uzlabotu manevrēt spēju – šī platforma aizvieto otru darbinieku, kurš tajā pašā laikā var vienlaikus pārvietot citu gultu vai arī darīt kādu citu darbu, lai palīdzētu pacientiem ātrāk atveseļoties,” skaidro Linards Reinis.

Šajā projektā, kā viņš atzīst, iesaistījies pat samērā netīši, domājot, ka projekts būs kas līdzīgs augstskolu hakatoniem jeb 48 stundu problēmrisinājumu sacensībām. “Galu galā biju nedaudz maldījies un sapratu, ka nu ir jāķeras pie darba. Tas, cik tālu ar šo projektu varam tikt, sāka klīst galvā tikai pāris nedēļas pirms projekta fināla – bijām pārāk aizņemti, gatavojot ideju, kuru paši uzskatījām par nākotnē potenciāli ļoti noderīgu. “Healthtech” “preakselerators” ir “Junior Achievement Latvia” organizēts augstskolu studentu ideju attīstīšanas “inkubators”, kas Latvijā šogad ir pirmo reizi, bet turpmāk plāno attīstīties vēl plašāk. Projekts ir plaši attīstīts jau daudzās Eiropas Savienības valstīs,” stāsta Linards Reinis.

Gudri jaunieši un laba komanda ir Linards Reinis Rozītis un Elizabete Anna Ķēniņa, kuri spēj rast jaunas idejas un tās arī realizēt. Publicitātes foto.

Gatavojas pārstāvēt Latviju Eiropā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas finālbrauciens ir ļoti nopietns, un viņi tam šobrīd gatavojas ļoti nopietni. Pats pasākums ir sadalīts divās daļās – attālinātā prezentēšana notiks no 4. līdz 8.jūlijam, klātienes produkta aizstāvēšana, prezentēšana un testēšana notiks no 12. līdz 14.jūlijam.

“Finālam ir divi galvenie mērķi, kurus īsti nevar nosaukt pirmais un otrais, bet gan drīzāk pirmais un paplašināts pirmais. Mēs galvenokārt dodamies aizstāvēt sava produkta ideju, lai censtos piesaistīt papildu resursus tā attīstībai, lai varētu sākt realizēt gala produktus Eiropas Savienības slimnīcās. Kā ļoti svarīga papildu misija ir mūsu iespēja pārstāvēt Latviju Eiropas līmenī. Grozi, kā gribi, bet mēs, viena komanda, esam vienīgie Latvijas pārstāvji 2022.gada Eiropas finālā augstskolu līmenī, un tas mums dod sava veida atbildību un papildu motivāciju darīt labāko, ko vien spējam!” uzsver Linards Reinis.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.