Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Izglītības reforma šobrīd pieklususi

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Šobrīd reforma par apvērsumu skolu tīklā Latvijas laukos ir pieklususi. To “Dzirkstelei” apstiprina Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības un zinātnes ministrija bija iecerējusi apvērsumu skolu tīklā Latvijas laukos. Ārpus administratīvajiem centriem 7. līdz 9.klašu posmā turpmāk vajadzētu būt 60 skolēniem – tāds bija ministrijas redzējums.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” stāsta, ka pēdējā informācija, kas zināma pašvaldībā, – prasība ir pietuvināta 30 skolēniem 7. līdz 9.klašu posmā. “Uz pusi mazāk, tas ir, 10 skolēni klasē, kas ir normāli lauku skolā. Piektdien, 20.oktobrī, Rīgā notiks konference, kur runās par skolu tīkla reformu. Uz konferenci dosies Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika un Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova. Domāju, ka pēc konferences izkristalizēsies iezīmes, tendences,” saka A.Caunītis.

Savukārt I.Vanaga laikrakstam stāsta, ka ministrijā ir izveidota iekšējā darba grupa, kura strādā pie skolu tīkla optimizācijas. “Mēs kā nozares partneri gaidām, kad tiksim iepazīstināti. Mēs tikai zinām, ka uz gada beigām ir valdībā jābūt iesniegtam ministrijas ziņojumam. Ļoti ceram, ka tuvākajā laikā būs tālāka šīs reformas apspriešana,” saka I.Vanaga un turpina, ka valstī kādas skolas būs jāslēdz vai jāreorganizē, ņemot vērā demogrāfisko situāciju, bet arodbiedrība uzskata, ka lēmumus nedrīkst pieņemt tikai “caur skaitļu prizmu”. “Katra skola ir jāizanalizē,” norāda I.Vanaga.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.