Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jaunajā mācību gadā Latvijā mācības skolā uzsāks vairāk nekā 220 tūkstoši skolēnu

Foto: Pārsla Konrāde.

Jaunajā mācību gadā vispārējās izglītības iestādēs Latvijā mācības uzsāks 220 051 skolēns, tajā skaitā 21 584 pirmklasnieki, liecina Izglītības un zinātnes (IZM) apkopotie provizoriskie dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vispārējā izglītībā mācību procesu pašvaldību un privātajās izglītības iestādēs skolēniem nodrošinās 25 968 pedagogi.

Jaunajā mācību gadā darbu uzsāks 563 pašvaldību vispārējās izglītības iestādes, no tām 36 sākumskolas, 254 pamatskolas, 231 vidusskola un valsts ģimnāzija, kā arī 39 speciālās izglītības iestādes, divas ar iespēju iegūt arī profesionālo pamata vai vidējo izglītību un viena vakara (maiņu) un neklātienes vidusskola. Vispārējā izglītībā 1.septembrī durvis vērs arī 72 privātās izglītības iestāde.

Prognozējams, ka profesionālajā izglītībā 2023/2024. mācību gadā izglītojamo skaits saglabāsies iepriekšējā līmenī, aptuveni 28 tūkstoši un jauno mācību gadu pirmajā kursā 54 profesionālās izglītības iestādēs uzsāks ap 10 tūkstošiem audzēkņu, liecina IZM provizoriskie dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauno mācību gadu no jauna uzbūvētā skola durvis vērs Ogres Valsts ģimnāzija, bet pilnībā pārbūvētas – Jēkabpils Valsts ģimnāzija, Kuldīgas Centra vidusskola, Valmieras Valsts ģimnāzija un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola. Ērta un mūsdienīgi iekārtota mācību vide šajās skolās tagad pieejama, noslēdzoties modernizācijas projektiem, kas īstenoti ar Izglītības un zinātnes ministrijas administrēto Eiropas Savienības (ES) fondu programmas atbalstu.

Ar ES fondu atbalstu tiek modernizēta mācību vide 38 pašvaldību 95 vispārējās izglītības iestādēs, kur izglītību iegūst vairāk nekā 46 tūkstoši skolēnu. Kopumā skolu modernizācijā no ES fondu, valsts un pašvaldību līdzekļiem investējot vairāk nekā 367 miljonus eiro. Projekta ietvaros ir veikta jaunu skolu ēku būvniecība, ēku un telpu modernizācija, izveidoti moderni dabaszinātņu kabineti un mācību laboratorijas, dienesta viesnīcu, sporta zāļu, stadionu izbūve un modernizācija, kā arī veikti ieguldījumi informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešanā un aprīkojumā.

Skolu infrastruktūras modernizācijas projekti jaunajā mācību gadā turpinās Jēkabpilī, Madonā, Talsos un Bauskā, kā arī Rīgas, Kuldīgas profesionālās izglītības iestādēs.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.