Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Konkursā “Šodien laukos 2021” uzvar Gulbenes novada vidusskolas skolniece

Foto: no privātā arhīva

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar lieliskiem stāstiem un skaistām ilustrācijām noslēdzies šī gada konkurss “Šodien laukos”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC). Noslēdzošajā kārtā, kas norisinājās visu novembri, piedalījās vairāk nekā 40 skolu jaunieši vecumā no 8 līdz 11 gadiem. Šajā kārtā piedalīties varēja tikai individuāli, un konkurence bija sīva. Par to informē LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Rūtenberga-Bērziņa .

1. vieta – Kate Tīne Melberde (Gulbenes novads); 2. vieta – Kristians Salmiņš (Cēsu novads); dalīta 3. līdz 6. vieta ar vienādu punktu skaitu – Angelina Bambāne (Augšdaugavas novads), Gerda Kočina (Dobeles novads), Armands Kalniņš (Jēkabpils novads) un Madara Krevica (Gulbenes novads).

Konkursa tēmā “Ziema laukos” uzdevums bija aprakstīt un ilustrēt ziemu, par pamatu izvēloties kādu no lielajām tēmām, kuras dalībnieki izzināja visos trīs konkursa posmos – lauksaimniecība, mežsaimniecība vai zivsaimniecība. Darbi bijuši par visām tēmam, tomēr visvairāk – par lauksaimniecību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvas uzvarētājiem – atbilstošas gaidāmajiem svētkiem – 2. līdz 6. vietas ieguvēji saņēma saldumu kasti, kura pildīta ar dažādu vietējo ražotāju, mājražotāju saldumiem. Savukārt 1. vietas ieguvēja balvā saņēma sniega dēli ziemas prieku baudīšanai, grāmatas svētku noskaņas radīšanai un, protams, jau minētos vietējo ražotāju gardumus.

Piebilstams, ka šis gads konkursā nāca ar jaunumiem – ierastā sadaļa skolēniem vecumā no 12 līdz 16 gadiem tika sadalīta trijos posmos un norisinājās sešu mēnešu garumā, dodot iespēju piedalīties arī jaunākiem dalībniekiem. Martā, aprīlī, maijā un jūnijā konkursā piedalījās skolēni vecumā no 12 līdz 16 gadiem. Jūlijā – otrais posms bērniem no 3 līdz 7 gadiem, bet novembrī – konkursa noslēdzošais posms bērniem vecumā no 8 līdz 11 gadiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.