Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Konkurss 5.–12. klašu skolēniem – iztēlojies sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavo 18. novembra svētku uzrunu tautai!

Gatavojoties Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai, no 7. līdz 23. oktobrim Latvijas un diasporu vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5.–12. klašu skolēni ir aicināti piedalīties īpašā konkursā – iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot 18. novembra svētku uzrunu tautai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss tiek organizēts trīs apakšgrupās: 5.–6. klašu, 7.–9. klašu un 10.–12. klašu skolēniem. Katras apakšgrupas 1. vietas ieguvējam būs iespēja nolasīt savu uzrunu Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī 18. novembrī.

“Šogad tiek atzīmēta Latvijas Republikas pamatlikuma − Satversmes − apstiprināšanas 100. gadadiena un Valsts prezidenta institūcijas 100. gadskārta. Līdzdalība, sava viedokļa formulēšana un cita viedokļa sadzirdēšana ir daļa no Latvijas kā demokrātiskas valsts vērtībām. Taču vienlīdz būtiski, ka ikviena paaudze runā par sev svarīgākajām Latvijas valsts vērtībām, kas ir mantots no iepriekšējām paaudzēm un ar rūpību sirdīs un prātos nests tālāk mūsu nākamajām paaudzēm,” šī gada svētku koncerta tematiku iezīmē Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga.

Konkursā iesniegtos darbus izvērtēs Valsts prezidents Egils Levits un Valsts prezidenta kancelejas Darbu vērtēšanas komisija: Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietniece Laila Jurcēna, Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga, Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciālists Mārtiņš Kaprāns un Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Rudīte Meņģelsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbu vērtēšanā tiks ņemta vērā darba atbilstība nolikuma prasībām, uzrunas formātam un tematam (valsts svētki), kā arī darba oriģinalitāte. Aicinām skolēnus, skolotājus un vecākus rūpīgi iepazīties ar konkursa nolikumu!

Konkursa rezultāti tiks publicēti Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē www.president.lv līdz 2022. gada 4. novembrim. Ar 1. vietas ieguvējiem Valsts prezidenta kanceleja sazināsies personīgi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

 1. Mana milaa tauta..es juus milu ka sevi pasu un darisu visu lai jus but laimigi..pirmam kartam tiks atcelts covid 19..maskas ierobezojumi un vakcinacija..ta jau ir pagatne…tijs atcelta infaacija..visit bus paedusi.. un limiting.. mininalas algas un pensihjas tiks paaugstinatas….uzraudzisu lai tiktu godigi izluetoti valsts liddell.. vars nekadu zagsanu.. korumpanti tips ielikti cietumos…es cells redeem brivu demokratisku valsti kas balstas uz satversmi un cilvektiesibam.ta bus mana davana latvijai un juns milaa tauta..dievs Sveta latviju..

  3
  1
 2. Bērniem šādi tiek iedvesta pārliecība, ka ikviens var kļūt par valsts prezidentu un ka tādu interesē tas dzīves loks, kurā savas dienas salīdzinošā nevainībā pavada bērni, tā apslēpjot elementāros faktus, ka prezidents pārstāv starptautiskās un Izraēlas intereses, darbojoties plaša noziedzīga grupējuma ietvaros, tostarp brīvmūrniekos, un pamatā nodarbojas ar tautas cerību novadīšanu ietekmīgo grupējumu finansu interesēs.
  Šis pasākums ir vardarbība pret bērniem un pret to nākotni, kuru viņi palīdzēs bojāt, dzīvojot ar šo naivo un postošo skatījumu uz varas orgānu dabu.

  3
  1
 3. Ta ir. Vispar jau valsts prezidents nedrikstt parstavet partiju intereses.. bet vins ir partiju ievelets..ir jabut veletam tautas prezidentam.jo partiju siistema veidojot koaliciju ir koruptiva un kaitiga kura pateree no valsts tas uzturesanai miljonus.. labak ir balsot par cilvekiem ne partijam..presidents nedrikst but tikai dekoracija vai marionete..tam jabuut ar mugurkalu…sis vards nozime daudz vairak…kaa godigs taisnigs tautas milets vadonis..kurs iejaucas un aptur noziedzigus procesus valsts parvaldee.ja tadu konstatee..

 4. Ja es butu porezidente..es gluzi ka karlis ulmanis apciemotu lauku setas parunatos uzklausitu cilveku kritiku ierosinajumus un velmes….es but ar tautu kopa priekos un bedas.un protams ja kads tikk lots veletos varetu ar mani iedzert kafiju..un izrunaties no sirds…

  3
  1
 5. Nēesi kā Pūkainītis, a to vari nesagaidīt ziemassvētkus!😁

  1
  1
 6. Ko nu vilisa onkul.. to jau tikai puukainitis levits var pateikt…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.