Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā samazinās attālināti strādājošo izglītības iestāžu skaits, bet Gulbenes novadā attālinātās mācības vēl notiek

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pakāpeniski samazinās to izglītības iestāžu skaits, kas strādā attālinātā režīmā, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā Covid-19 dēļ pilnībā attālināti izglītības process notika piecās izglītības iestādēs.

Mācības attālināti norisinājās trīs vispārējās izglītības iestādēs – divās pamatskolās un vienā vidusskolā. Tāpat attālinātās mācības notika kādā speciālās izglītības iestādē un profesionālās ievirzes mākslas izglītības iestādē.

Pirmsskolas izglītībā piecgadniekiem un sešgadniekiem Covid-19 dēļ karantīnā bija devušās vairāk nekā 20 grupas no bērnudārziem Rīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Latvijā pirmsskolas izglītības līmenī piecgadniekiem un sešgadniekiem saslimšanas ar Covid-19 dēļ karantīna bija noteikta 0,85 % bērnudārzu grupu. Vēl 1,67 % bērnudārzu grupu karantīna bija noteikta daļēji.

Pamatizglītības posmā attālināti mācījās 1,83% no visa klašu skaita, bet vēl 0,3% klašu attālināti mācījās daļa skolēnu.

Visvairāk attālināti pamatizglītību iegūst Rīgas, Dienvidkurzemes un Gulbenes skolās, kur attālinātajās mācībās tika nosūtītas vairāk nekā 20 klases.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visā Latvijā attālinātās mācības bija noteiktas 1,43 % no vidusskolas posma klašu skaita un vēl 0,3 % gadījumos – daļai no klasēm.

Visbiežāk attālināti vispārējo vidējo izglītību ieguva Rīgas skolu skolēni.

Attālinātās mācības bija noteiktas arī daļā profesionālās izglītības iestāžu. Pamatizglītībā trīs gadījumos attālināti mācījās daļa klases un 30 gadījumos – visa klase, savukārt, ja vidējās izglītības posmā attālinātās mācības iepriekš noteiktas 34 klasēm pilnībā, tad pagājušajā nedēļā tās bija jau 50 klasēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk attālināti profesionālo izglītību vidējās izglītības pakāpē apguva Rīgas un Jūrmalas skolēni, kur neklātienē noteikta vairāk kā desmit klasēm. Tāpat attālinātās mācības noteiktas vairāk nekā desmit klasēm pamatizglītības pakāpē Ķekavas un Gulbenes novadā.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.