Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lielajā salā Gulbenes novadā tukšākas ir lauku skolas

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Mācību gada otrais semestris Gulbenes novadā ir iesācies ar baltu, skaistu un aukstu dienu. Šorīt gaisa temperatūra daudzviet novadā bija zemāka par mīnus 25 grādiem un pat mīnus 30 grādi.

“Neierastais aukstums vecākiem liek būt uzmanīgiem un atbildīgiem saistībā ar bērna drošu nokļūšanu uz izglītības iestādi. Par šo īpaši jādomā, ja līdz skolai vai autobusa pietura ir jāiet vairāki kilometri. Liela daļa ģimeņu rada iespēju ļaut palikt savam bērnam mājās. Kopumā lauku teritorijas skolās klātienē mācījās mazāk nekā piektā daļa no skolēniem, pārējiem skolēniem tika uzdoti darbi, kas mājās šodien jāizpilda patstāvīgi. Pilsētas skola ir vairāk piepildīta. Katra mūsu novada izglītības iestāde ir atvērta, bērni ir siltumā, drošībā, un mācīšanās process notiek,” par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (8)

 1. Šī ākstīšanās būtu jāizbeidz. Visi centra bērni var būt skolā un tie,kas brauc ar autobusu. Nerunājot par vecākiem,kas pieved bērnu pie skolas. Pēc kā tas izskatās,ka bērnudārza bērnu atved,pārējie paliek mājā. Stundas tak kavējas. Un ja janvāris un februāris būs auksti,tad ko? Dzīvosat mājā? Nē,mācīsaties marta brīvdienās. Bet,ko šodien redzu? Eju uz ambulanci 10,30. Uz kalniņa māmiņas ar mazajiem skolēniem. Pirmās, otrās un trešās klases vietējie bērni. Tajā pašā laikā audzinātāja saka, ka man neviena bērna nebūs… Turpat skola. Tā nav klaja ņirgāšanās? Vecāki,jūs jau paši sliktu darāt saviem bērniem. Kliedzat,ka nav laika sēdet blakus un mācīt, bet,kad jālaiž uz skolu,atkal nekā. Kā var tā necienīt savu bērnu? Un nedomāt par viņa sekmēm!!!

  10
  8
 2. Ar šito sačakarēto izglītības sistēmu ir pilnīgi vienalga- vai bērns iet uz skolu, vai sēž mājā.

  8
  2
 3. Arī ejot tas pašas 10 vai 20 min uz skolu bērns var apsaldējumus gūt. Neiet runa par tiem ko pieved sencīši pie skolas durvim ar auto.Pa dienu laiks iesilst . Neredzu satraukumu tam garajām komentētājam. Ara jau nav aizliegts iet.uz kalniņā esot vecāki pieskata bērnus un redz ir cimdi vai nav.bet uz skolu iet kāds nu kurš cimdi kabatās cepures somās utt.

  3
  1
 4. tādā aukstā laikā lai bērni sēž mājās.mazākās klases.lai ilgāk mācās vasarā nekas nenotiks.tadu aukstu sola janvāri un februāri.

  4
  4
 5. Te. Pienāks vasarā un atkal “” raudāsi “”. Kā tad mans bērniņš– viņam tak jāatpūšas un man arī. Bet visticamāk,kā Tev nemaz bērnu nav uz šobrīdi un tāpēc tās gudrās runas … Nevajag audzināt mīkstčauļus. Ja jūs paši redzētu,kā bērni skolā dzīvo un pliki ārā katru starpbrīdi , arī vakar….

  6
  2
 6. Nu jau bērniem ķeras klāt, aunu bars! Aizsaluši autobusi , kas nekursēja arī ģimenes auto sasala.

  6
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.