Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

No šodienas var sākt reģistrāciju studijām augstskolās un koledžās

Foto: “Pexels.com”.

Reflektanti no šodienas varēs sākt reģistrēties studijām augstskolās un koledžās, nosaka valdības apstiprinātā kārtība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reflektantu, kuri ir ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs un nepretendē uz studijām valsts finansētās studiju vietās vai studiju programmās, kurās ir noteikts studējošo skaita ierobežojums, reģistrāciju varēja sākt jau no 18.aprīļa.

Ātrāka reģistrēšanas termiņa noteikšana ārvalstu personām veicinās Latvijas augstskolu un koledžu eksportspēju, kas nacionālās politikas plānošanas dokumentos ir izvirzīta kā viena no augstākās izglītības attīstības prioritātēm, lēš Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Augstskolas un koledžas rīkos vienotu uzņemšanu gan tiem reflektantiem, kas vidējo izglītību iegūst šajā gadā, gan tiem, kas to jau ir ieguvuši ātrāk, līdz ar to tiek noteikts ātrāks reģistrācijas un uzņemšanas termiņš, lai neierobežotu augstskolas un koledžas, kā arī neuzliktu par pienākumu augstskolām un koledžām reģistrāciju un uzņemšanu rīkot vairākkārtīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabinets katru gadu nosaka sākuma termiņu reflektantu reģistrācijai un uzņemšanai augstskolās un koledžās pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas. Tas nodrošina, ka augstskolas un koledžas nevar slēgt ar studijām saistītus līgumus ar studētgribētājiem, tādējādi aizsargājot studētgribētājus no saistību uzņemšanās pirms tie ir uzņemti konkrētā studiju programmā.

Tas ļauj izvairīties no situācijām, kad studētgribētājs noslēdz kādu līgumu un jau veic studiju maksas samaksu, taču vēl nav uzņemts studiju programmā un tam arī netiek garantēta uzņemšana studiju programmā. Līdz ar to deleģējums noteikt sākuma termiņu reģistrācijai un uzņemšanai veic tiesisko interešu aizsardzības funkciju, skaidro IZM.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.