Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pēc divu gadu pārtraukuma notiks Ēnu diena, darba devēji aicināti publicēt vakances

Pēc divu gadu pārtraukuma, šogad 6. aprīlī atkal notiks “Junior Achievement Latvia” (“JA Latvia”) rīkotā karjeras izglītības programma skolēniem “Ēnu diena”. Uzņēmumi un iestādes aicināti publicēt savas vakances portālā “Enudiena.lv”, lai skolēni atkal varētu doties ēnot un praktiski izzināt interesējošās profesijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēnu devēji aicināti reģistrēt savas vakances portālā www.enudiena.lv janvārī un februārī, savukārt no 9. marta pieteikšanos piedāvātajām vakancēm uzsāks skolēni, potenciālie ēnotāji.

Reaģējot uz ārstu un citu medicīnas ekspertu publiski pausto informāciju par katastrofālu veselības aprūpē strādājošo trūkumu Latvijā, izvēlēta šīgada Ēnu dienas tēma – profesijas medicīnā.

“Pandēmija ir mums visiem atgādinājusi, cik svarīgas un nepieciešamas ir veselības aprūpē strādājošo profesijas. Gan Rīgā, gan reģionos mums ir modernas slimnīcas, aprīkotas ar jaunākajām tehnoloģijām, ir svarīgi, lai šajās slimnīcās ir kas strādā un mediķi neizdeg. Tādēļ šajā Ēnu dienā vēlamies atklāt  medicīnas profesiju daudzveidību un perspektīvu, radīt skolēnos interesi par darbu šajā nozarē,“ saka izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad ēnošana varēs norisināties klātienē vai tiešsaistē atkarībā no Ēnu devēja iespējām, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

“Ēnu diena ir skolēnu pieprasītākā “Junior Achievement” programma, un katru gadu ēnot vēlas doties vairāki tūkstoši skolēnu visā Latvijā. Ēnošana klātienē vai  tiešsaistē – to šogad noteiks ēnu devēji, izvērtējot savas iespējas nodrošināt drošu vidi un epidemioloģisko prasību ievērošanu,“ turpina Jānis Krievāns.

Iepriekšējā Ēnu dienā 2020. gadā piedalījās 1695 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 10 450 vakances. Uz piedāvātajām vakancēm pretendēja 43 000 reģistrētu ēnotāju. Lielākā interese 2020.gadā bija ēnot medicīnas nozarē strādājošos. Bet pieprasītākās profesijas, ņemot vērā kopējo pieteikumu skaitu, skolēnu vidū bija programmētājs (441 pieteikumi), gaisa kuģa kapteinis, pilots (331),  fizioterapeits (243), gaisa kuģa stjuarts (226), ugunsdzēsējs glābējs (220), arhitekts (193), televīzijas un radio raidījumu vadītājs (176), feldšeris (173), ārsts (160) un ķirurgs (156).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

“Ēnu diena” ir “Junior Achievement” Latvijā reģistrēta preču zīme, un jebkura “Ēnu dienas” nosaukuma izmantošana saistībā ar karjeras izglītības aktivitātēm ēnu devējiem ir jāsaskaņo ar organizāciju.

Visa jaunākā informācija par programmu “Ēnu diena” atrodama portālā www.enudiena.lv

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.