Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pieejams jauns karjeras pašizpētes rīks skolēniem

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izstrādājusi jaunu karjeras pašizpētes rīku 9. – 12. klašu skolēniem “NIID.lv karjeras izvēles testi”. Rīkā iekļautie testi paredzēti kā palīglīdzeklis karjeras atbalsta nodrošināšanā pusaudžiem un jauniešiem, sniedzot iespēju novērtēt savu interesi par dažādām profesionālajām jomām, noskaidrot svarīgākās darba vērtības, apzināties savas stiprās un vājās puses, kā arī iegūt personības raksturojumu un ieteikumus atbilstošākajai karjeras jomai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“NIID.lv karjeras izvēles testi” iekļauj četrus dažādus karjeras izvēles testus. Pirmais no tiem, Interešu laboratorija, sniedz iespēju novērtēt savu ieinteresētības līmeni dažādās profesionālajās jomās. Šāda analīze ir īpaši vērtīga gadījumos, kad ir pārdomas par mācību, studiju virziena izvēli. Intereses šajā laboratorijā raksturo jau apjausto un vēl iespējamo aizraušanos ar noteiktām aktivitātēm, patiku pret specifiskām tēmām, mācību un darba jomām.

Vērtību svērtuve sniedz iespēju noskaidrot, kuras darba vērtības dzīvē ir vissvarīgākās un kāda varētu būt piemērotākā darba vide. Savukārt, aizpildot testu Spēju detektors var iegūt kopskatu par to, kuras spējas ir vairāk izteiktas – lingvistiskās, loģiski matemātiskās, telpiskās, muzikālās, fiziski kinestētiskās, interpersonālās, intrapersonālās vai naturālistiskās. Iestrādātais Jaudas mērījumu detektors būs īpaši vērtīgs, lai noskaidrotu, kuras spējas ir uzskatāmas par lielāko resursu, jo detektora primārais mērķis ir palīdzēt apzināties savas stiprās un vājās puses vairākās sfērās.

Pēdējais no piedāvātajiem testiem – Karjeras iespēju diagnostika – piedāvā jauniešiem salīdzināt dažādas profesijas, apdomāt un novērtēt, cik lielā mērā katra no tām patīk. Testa rezultātā tiek iegūts personības raksturojums – noteikti vadošie personības tipi un tiem atbilstošas karjeras iespējas. Rīks ar izstrādātajiem testiem ir pieejams mājaslapā https://testi.niid.lv/.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Karjeras izvēles testus var pildīt patstāvīgi vai kopā ar karjeras konsultantu, skolotāju vai vecākiem, iepazīstoties ar testu aprakstiem un pētot, pārrunājot to rezultātus. Izstrādāto rīku var izmantot gan datorā, gan mobilajā tālrunī. Testus var pildīt jebkurā secībā un rezultāti ir lejupielādējami. 

Karjeras izvēles testi izstrādāti sadarbībā ar klīnisko un veselības psiholoģi, karjeras konsultanti Martu Rubīnu un SIA “MIDIS”. VIAA izsaka pateicību skolu pedagogiem karjeras konsultantiem, kuri piedalījās pašizpētes rīka testēšanā un sniedza savu viedokli par izstrādāto Karjeras izvēles testu mājaslapu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.