Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pirmo reizi izmēģinās centralizētā eksāmena norisi tiešsaistē

Foto: “Pexels.com”.

10. novembrī no plkst. 14.00 līdz 17.00 12. klašu skolēni un profesionālās izglītības iestāžu 3. kursu audzēkņi pirmo reizi izmēģinās centralizētā eksāmena norisi elektroniskā formātā. Izmēģinājuma eksāmenam pieteikušies 5857 eksāmena kārtotāju no 264 izglītības iestādēm. Par to informē Valsts izglītības satura centrs.

Eksāmens norisināsies Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā (VPS), un tā būs iespēja skolēniem iepazīties ar angļu valodas augstākā līmeņa eksāmena norisi.

Izmēģinājuma eksāmenā skolēniem būs jāveic 3 uzdevumi klausīšanās daļā, 5 uzdevumi lasīšanas daļā un 1 uzdevums rakstīšanas daļā. Kopējais izmēģinājuma eksāmena izpildes laiks būs trīs stundas. 

Eksāmena vērtēšana daļēji tiks veikta automātiski, bet daļu uzdevumu vērtēs izglītības iestādēs reģistrētie vērtētāji VPS no 14. līdz 21. novembrim. Eksāmena rezultāti būs pieejami no 24. novembra. Izmēģinājuma eksāmena rezultāti neietekmēs skolēna semestra vai gada vērtējumus. Šajā eksāmenā atšķirībā no oficiālā eksāmena, ja nepieciešams, skolēni eksāmena izpildei var izmantot arī savus personīgos datorus. 

2022. gada 5. jūlijā tika apstiprināti Ministru kabineta noteikumi Nr. 398 “Noteikumi par centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtību”, kas paredz, ka, sākot ar 2022./2023. mācību gadu, tiks sākta pakāpeniska pāreja uz augstākā līmeņa valsts pārbaudes darbu īstenošanu tiešsaistē. Pirmais solis šo noteikumu praktiskā realizācijā ir angļu valodas augstākā līmeņa eksāmena izmēģinājums tiešsaistē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamais izmēģinājuma eksāmens plānots 1.decembrī, kad skolēniem tiešsaistē būs iespēja izmēģināt augstākā līmeņa eksāmenu latviešu valodā.

Plānots, ka 2022./2023. mācību gada noslēgumā tiešsaistē tiks organizēti vairāki augstākā līmeņa eksāmeni. Pirmais būs 17.maijā, kad notiks eksāmens programmēšanā, 19.maijā būs eksāmens sociālajās zinātnēs, 22. un 23.maijā – ģeogrāfijā, 14.jūnijā – kultūrā un mākslā, bet 19.jūnijā – vēsturē. 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.