Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pirmsskolas skolotājus aicina pieteikties starptautiskam “eTwinning” semināram par projekta metodi mācību darbā un āra pedagoģiju

Foto: “Pexels.com”.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros izsludina pieteikšanos dalībai starptautiskā seminārā pirmsskolas skolotājiem “Āra pedagoģijas metodes un projekti pirmsskolas izglītības iestādē”. Par to informē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas projektu koordinatore Linda Muižniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seminārs no 7. līdz 10. jūnijam notiks Valmierā. Pieteikšanās termiņš – 23. maijs (plkst. 9.00), aizpildot tiešsaistes anketu https://bit.ly/reg-pii-seminars-1. Semināru organizē Latvijas eTwinning Nacionālais atbalsta dienests. Semināra darba valoda – angļu.

eTwinning skolu sadarbības tīkla organizēts seminārs Valmierā pulcēs 24 pedagogus no 7 Eiropas valstīm, lai zinošu profesionāļu vadībā apgūtu metodes un rīkus, kas veicinās pirmsskolas skolotāju izpratni par projektu metodes izmantošanu pirmsskolas mācību darbā savienojumā ar āra pedagoģiju. Četru dienu intensīvās mācībās skolotājiem būs iespēja praktiski darboties, apgūstot jaunas metodes un aktivitātes āra pedagoģijā, izzināt projektu metodi, veidot kontaktus ar citiem Eiropas pirmsskolas skolotājiem, kā arī atrast partnerus, plānot un reģistrēt starptautisku projektu.

Mācību dalībnieki āra pedagoģijas un projektu metodes apgūtas praktiski, izmantojot aktīvās mācīšanās pieeju “mācies darot”. Dalībnieki apmeklēs pirmsskolas izglītības iestādi, kur iepazīties ar tajā īstenotajiem starptautiskiem eTwinning projektiem, kuri ieguvuši augstu atzinību Eiropas līmenī, uzzinās, kā plānot un īstenot veiksmīgus starptautiskus projektus, iegūs vērtīgus padomos un projekta aktivitāšu idejas. Savukārt āra pedagoģijas mācību metodes tiks apgūtas nodarbībās dažādās vidēs, tai skaitā pilsētvidē un radošās aktivitātēs muzejā. Mācību pēdējās dienās dalībnieki soli pa solim apgūs starptautisku eTwinning projektu plānošanu – projekta sadarbības partneru atrašana, ideju apkopošana, mērķu formulēšana, projekta plānošana atbilstoši eTwinning projektu kritērijiem, IKT rīku izvēle projekta īstenošanai, projekta integrēšana mācību saturā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbības vadīs eTwinning vēstnieces Edīte Sarva (Limbažu Valsts ģimnāzija) un Kristīna Bernāne (Priekuļu pirmsskolas izglītības iestāde “Mežmaliņa”).

Informācija:https://bit.ly/info-pii-seminars-1

Prasības pretendentiem:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Pirmsskolas pedagogs.
 • Reģistrējies www.etwinning.net.
 • Ir idejas eTwinning projektiem.
 • Var sazināties angļu valodā (mutiski un rakstiski).
 • Pēc semināra gatavs īstenot starptautisku eTwinning projektu savā izglītības iestādē.
 • Gatavs izplatīt informāciju par eTwinning sava reģiona izglītības iestādēs (vismaz 2 uzstāšanās vai publikācijas 3 mēnešu laikā pēc pasākuma).

Līgums un izmaksas:

 • Dalībnieks pirms pasākuma slēdz sadarbības līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, kurā apņemas:
  1. piedalīties visās pasākuma aktivitātēs,
  2. īstenot eTwinning projektu,
  3. izplatīt informāciju par eTwinning sava reģiona izglītības iestādēs (vismaz 2 uzstāšanās vai publikācijas 3 mēnešu laikā pēc pasākuma).
 • eTwinning sedz semināra dalības maksu, viesnīcas un ēdināšanas izdevumus.

Jautājumus par semināru var uzdot, rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning seminārs Valmierā”) vai zvanot uz 67356252.

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. etwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 1 055 000 skolotāju, no kuriem 7500 ir Latvijas skolotāji. Informācija par citiem eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.