Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Rosina palielināt naudas balvas Gulbenes novada skolēniem par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs

“Pagājušais mācību gads bija ražens ar sasniegumiem valsts olimpiādēs,” saka Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Kārtējā Gulbenes novada domes sēdē, kura notiks 24.novembrī, tiks pieņemts gala lēmums, vai atbalstīt priekšlikumu palielināt naudas balvas skolēniem par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova komitejas sēdē uzsvēra būtiskākos ierosinājumus attiecībā uz naudas balvām skolēniem. “Valsts līmenī ir precizēti noteikumi, kas nosaka kārtību, kā mūsu bērni var piedalīties valsts mācību priekšmetu olimpiādēs. Un šī kārtība nosaka, ka pirmajā posmā to organizē izglītības iestāde, un tā var arī neorganizēt, tas ir viņu iekšējais lēmums, bet otrajā posmā ir jābūt vismaz trim vidusskolām un kopā šajās vidusskolās ir jābūt vismaz 200 bērniem. Lai izpildītu šo noteikumu, esam noslēguši sadarbības līgumu ar Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldi, kas nosaka, kā mēs kopā darbosimies, lai mūsu bērni varētu startēt otrajā kārtā un atbilstoši tam viņiem būtu iespēja startēt arī valsts olimpiādēs, bet finansēšana katrai pašvaldībai ir sava iekšējā lieta,” skaidroja D.Kablukova.

Tika rosināts veikt grozījumus noteikumu “Gulbenes novada vispārizglītojošo skolu izglītojamo sasniegumu mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniskās pētniecības darbu konferencēs izvērtēšanas un apbalvošanas kārtība” 12.punktā, kas nosaka izglītojamo sasniegumu izvērtēšanas kritērijus un naudas balvu apmēru. Ja pirms tam 1.vietu ieguvējiem novada mācību priekšmetu olimpiādēs piešķīra naudas balvu 30 eiro, tad tagad, kas jau būs Gulbenes un Alūksnes novada apvienība un līdz ar to arī lielāka konkurence, ir rosinājums piešķirt 50 eiro. Pirms tam par 2. un 3.vietu naudas balvas nepiešķīra, bet tagad ir rosinājums par 2.vietu – 30 eiro un par 3.vietu – 20 eiro.

Izskanēja rosinājums palielināt naudas balvas par sasniegumiem arī valsts mācību priekšmetu olimpiādēs. Līdz šim par 1.vietu bija 150 eiro, rosinājums – 170 eiro, par 2.vietu bija 120 eiro, tagad rosina 130 eiro, par 3.vietu bija 80 eiro, rosina 100 eiro. Par Atzinības iegūšanu bija 50 eiro, rosina 80 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Ivars Kupčs jautāja, kādi pagājušajā mācību gadā skolēniem bija sasniegumi valsts olimpiādēs. D.Kablukova informēja, ka pagājušais mācību gads bija ražens ar sasniegumiem valsts olimpiādēs. “Esam lepni par to!” viņa uzsvēra. Naudas balvās skolēniem izmaksāti aptuveni 1300 eiro. “Bet tas nav tikai valsts mērogā, kopumā,” paskaidroja D.Kablukova. I.Kupčs piebilda – ir prieks, ka spējam konkurēt ar savām zināšanām, un tas ir liels pluss.

Komitejas vadītājs Anatolijs Savickis uzsvēra, ka naudas balvas ir motivējošs faktors. “Bērni grib, tiecas, un ir mērķis. Protams, viņiem tā kā tā ir jāmācās, bet šis ir papildu stimuls,” teica A.Savickis.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Varbūt nevajag? Naudā nevar izmērīt vai aizvietot to gandarījumu, ko mazļaužiem dod gandarījums par labu rezultātu, konkurējot ar saviem vienaudžiem.

  13
  7
 2. Ir diezgan sāpīgi kad bērns saņem it kā 50eiro, bet beigās tikai 30eiro jo nodoklis vēl tiek atvilkts, es ieteiktu lai nesāpinātu mazās sirdis, kā dāvanas summu saukt summu pēc nodokļu nomaksas.

  28
  7
 3. konkurējot ar saviem vienaudžiem…kāda tur konkurence, viss atkarīgs no tā ko tev devusi daba, ko vecāki var dot vai šūpulī līdzi ielikt, vai kā paveicies ar veselību vai vienkāršu veiksmi dzīvē. Ieteiktu neaizmirst un uzmundrināt arī tos kuriem ne tik ļoti paveicies dzīvē.

  15
  5
 4. Nebojāsim bērnus ar naudas labumu ilūziju! Šādas izrīcības ar “naudas balvām” nav nekāds “motivators”, bet gan ir atkarības no Mamona dievības izraisītājas.

  13
  10
 5. Māciet māciet bērniem to ka nauda pats galvenais un izaugs tādi kā mūsu domē kuriem nekad nepietiek

  18
  6
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.