Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sākusies pieteikšanās konkursam “Laukiem būt!”

Ikviens jaunietis, kurš laikā no 2020. līdz 2022. gadam ieguvis apliecinājumu par “Laukiem būt!” mācību kursa apguvi, ko organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), līdz 12. janvārim aicināts pieteikties dalībai konkursā “Laukiem būt!”, lai pretendētu arī uz naudas balvām savu biznesa ideju īstenošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inita Krivašonoka, “Laukiem būt!” projekta vadītāja: “Divu gadu laikā mācībās piedalījušies daudzi jaunieši, šogad vien – 204. Aicinu jauniešus nenobīties un pārbaudīt savas idejas dzīvotspēju, izmantojot kā individuālās konsultācijas ar reģionālā biroja speciālistiem, tā grupu konsultācijas ar citiem konkursantiem, kas ļaus audzēt ticību sev un savai idejai.”

Konkursa mērķis – veicināt lauku teritoriju attīstību, atbalstot jauniešus un jaunos uzņēmējus lauku teritorijās savas uzņēmējdarbības idejas vai sabiedriskas aktivitātes īstenošanā vai attīstībā.

Konkursā idejas iesniedzamas trīs kategorijās:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Lauksaimniecība, tajā skaitā lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana;

2. Nelauksaimnieciskā darbība laukos – ražošana;

3. Nelauksaimnieciskā darbība laukos – pakalpojumu sniegšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ideju autoriem sava iecere jārealizē lauku reģionos vai mazpilsētās, kurās iedzīvotāju skaits nepārsniedz 15 000. Biznesa ideja var būt jau ieviesta dzīvē (ne ilgāk kā 3 gadus) vai vēl tikai izstrādes stadijā. Lai startētu konkursā, dalībniekam jāiesniedz savs biznesa idejas plāns, tostarp finanšu aprēķini, idejas prototipa attēli, kā arī sava produkta/pakalpojuma reklāmas video.

Konkursa norise paredzēta kā attālināti, tā klātienē, kad plānotas dažādas lekcijas un meistarklases. Pusfinālā biznesa ideju aizstāvēšana notiks attālināti, savukārt finālu LLKC organizēs klātienē. Lai iegūtu pieredzējušu uzņēmēju viedokli par savām biznesa idejām un padomus to uzlabošanai, kā arī realizēšanai, LLKC konkursa dalībniekus aicinās izmantot arī LLKC Biznesa mentoru tīklā esošo uzņēmēju pieredzi.

Pērn konkursā 48 jaunieši iesniedza 49 biznesa idejas, bet rekordliels pieteikumu skaits tika saņemts 2020. gadā – 68.

Vairāk par konkursa norisi, pieteikuma sastāvdaļām, vērtēšanas kritērijiem un balvu fondu ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.