Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sākusies Ukrainas civiliedzīvotāju pieteikšanās latviešu valodas mācībām

Foto: “Pexels.com”.

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) atklāta konkursa rezultātā noskaidrojis 33 organizācijas, kas Ukrainas civiliedzīvotājiem nodrošinās bezmaksas latviešu valodas apmācības. Līdz ar to uzsākta pieteikšanās latviešu valodas kursiem, kas pieejami visā Latvijā gan klātienē, gan attālinātā, gan arī hibrīda režīmā. Pieteikties iespējams www.sif.gov.lv vai zvanot “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” +371 27 380 380.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa “Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem” mērķis bija noteikt pēc iespējas vairāk pakalpojuma sniedzēju, kas nodrošinās bezmaksas latviešu valodas mācības vismaz 120 stundu apjomā A1 līmenī Ukrainas civiliedzīvotājiem visos Latvijas reģionos, tā piedāvājot Ukrainas civiliedzīvotājiem izvēles iespējas valodas apguvei katram ērtā vietā un laikā.

“Esam apmierināti ar iesniegtajiem piedāvājumiem, jo plānotie latviešu valodas pakalpojuma sniedzēji var nodrošināt kopumā lielāku kapacitāti, nekā sākotnēji bija plānots. Ja iepriekš rēķinājāmies, ka aptuveni 7 000 Ukrainas civiliedzīvotāji Latvijā varētu apgūt valsts valodu finansējuma ietvaros, lai veiksmīgi iekļautos Latvijas sabiedrībā, izglītībā un nodarbinātībā, tad konkursa rezultātā valodu būs iespējams apgūt aptuveni 12 tūkstošiem cilvēku. Mācību programmas ietvers tādu prasmju apgūšanu kā klausīšanās, lasīšanas, runāšanas un rakstīšanas prasmes saziņai vienkāršās sadzīves un ikdienas situācijās. Latviešu valodas mācības plānotas no 2022. gada jūnija līdz decembra beigām,” skaidro SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Pieteikumus latviešu valodas apmācībām varēja iesniegt visu Latvijas reģionu tiešās vai pastarpinātās valsts pārvaldes iestādes, atvasinātas publiskas personas, citas valsts iestādes vai privāto tiesību juridiskās personas / starptautiskās organizācijas pārstāvniecības Latvijas Republikā, kas darbojas saliedētas sabiedrības attīstības, izglītības vai sociālās iekļaušanās jomā. Konkursa rezultātā piesaistīti 33 valodas mācību nodrošinātāji, kas ir Latvijas Republikā reģistrētas izglītības iestādes vai valodas programmu īstenošanai saņēmuši licenci pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā iesniegtos pieteikumus vērtēja pieteikumu vērtēšanas komisija, kuras sastāvā ir divi pārstāvji no Kultūras ministrijas, pa vienam pārstāvim no Izglītības un zinātnes ministrijas, Latviešu valodas aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības. Komisijas sastāvā bija arī SIF pārstāvis, kurš vadīja vērtēšanas komisijas darbu, bet atbilstības kritēriju vērtēšanā un balsošanā nepiedalījās.

Sabiedrības integrācijas fonds ir lielākais saliedētības politikas īstenotājs Latvijā un sniedz nozīmīgu atbalstu nevaldības sektoram, lai stiprinātu valstisko piederību un demokrātiju, atbalstot pilsoniski izglītotu, aktīvu, atbildīgu, iekļaujošu un saliedētu sabiedrību.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.