Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Satversmes tiesa izsludina sesto skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu par Satversmi

2018.gadā zīmējumu konkursā “Manas pamattiesības Satversmē” 2.vietu ieguva Liepājas A. Puškina 2.vidusskolas skolniece Nellija Orešina.

23. septembrī Satversmes tiesa Satversmes simtgadē izsludināja sesto zīmējumu un domrakstu konkursu par Latvijas Republikas Satversmi un aicina ikvienu skolēnu un pedagogu dalīties ar savu redzējumu par to, kā katrs no mums var sekmēt ilgtspējīgu attīstību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrais Satversmes gadsimts aicina turpināt domāt, darīt un radīt nākotnei. Ir svarīgi apzināties mūsu katra lomu un nozīmi tajā, lai Latvija, Eiropa un pasaule kļūtu par labāku vietu, kurā cilvēkiem dzīvot, un valdītu miers, kārtība un likuma vara.

Satversmes ievada piektā un sestā rindkopa atgādina: “Ikviens rūpējas par sevi, saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret citiem, nākamajām paaudzēm, vidi un dabu. Latvija, apzinoties savu līdzvērtību starptautiskajā kopienā, aizstāv valsts intereses un veicina vienotas Eiropas un pasaules ilgtspējīgu un demokrātisku attīstību.”

Katrs no mums ikdienā dara daudzas nozīmīgas lietas, lai mūsu līdzcilvēki jau šobrīd varētu baudīt pilnvērtīgu dzīvi. Vienlaikus katrs darbs un doma ietekmē arī nākotni – to, kādā valstī un pasaulē dzīvos nākamās paaudzes. Satversmes tiesa ar zīmējumu un domrakstu konkursu aicina skolēnus vizualizēt un vārdos ietērpt to, cik daudzos un dažādos veidos Satversmē ietvertās vērtības palīdz nodrošināt ilgtspējīgu attīstību. Līdz ar to zīmējumu un domrakstu konkursa tēma ir “Mana atbildība nākamo paaudžu priekšā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zīmējumu un domrakstu konkursa mērķis ir stiprināt skolēnu valstisko apziņu un rosināt līdzdalību demokrātijas procesos, izpētot un iedzīvinot Satversmes vērtības. Ar šo konkursu Satversmes tiesa rosina skolēnu interesi un izpratni par Satversmi un tās nozīmīgumu, kā arī pilnveido skolēnu zināšanas par Latvijas kā demokrātiskas tiesiskas valsts pamatvērtībām un iepazīstina skolēnus ar Satversmes tiesu, kā arī skaidro tās lomu tiesiskā valstī. Izzīmējot un aprakstot Satversmē ietvertās idejas, ikviens skolēns var stiprināt tiesiskas valsts vērtības un Latvijas valstiskumu.

Satversmes tiesa aicina pedagogus pieteikt vispārējās un speciālās izglītības iestāžu 6. klašu skolēnus zīmējumu konkursam “Mana atbildība nākamo paaudžu priekšā”, bet vispārējās izglītības, speciālās izglītības un profesionālo izglītības iestāžu 9. un 12. klašu skolēnus domrakstu konkursam “Mana atbildība nākamo paaudžu priekšā”.

Dalība konkursā jāpiesaka līdz šā gada 21. oktobrim (ieskaitot), aizpildot anketu: https://forms.gle/dZzEWUz9nfVscmgG9

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbu iesniegšanas termiņš – 9. decembris. Darbu vērtēšanā piedalīsies visi Satversmes tiesas tiesneši. Konkursa uzvarētāji, atzinības rakstu saņēmēji un viņu pedagogi tiks aicināti uz apbalvošanas ceremoniju 2023. gada 24. februārī.

Konkursa nolikumam pielikumā pievienots Satversmes teksts un konkursa vērtēšanas kritēriju apraksts, kā arī vairāki informatīvi izglītojoši materiāli, kas Satversmes izziņas procesā noderēs gan skolēniem, gan pedagogiem, gan ikvienam interesentam.

Konkursa nolikums pieejams šeit.

Papildu informācija par konkursa norisi pieejama šeit.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Mācies, ej uz stundām, iemācīsies vismaz pareizi uzrakstīt.

  2. Es nemacisos jo sai valstij labak patik …jo dumjaki cilveki jo vieglak vadami..driz par deputatu vares stradat ar 9 klasem….satversme ari tikai prieks … domata..jo to neievero..ej vecit uz poda ar visu savu pareizrakstibu

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.