Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Skaļās lasīšanas čempione – Gulbenes novada vidusskolas skolniece Sāra Kļaviņa

Izteiksmīga lasītāja, kura izcīnīja uzvaru Skaļās lasīšanas sacensībās, ir Gulbenes novada vidusskolas skolniece Sāra Kļaviņa. Foto: Gatis Bogdanovs

Skaļās lasīšanas sacensības Latvijā notiek jau septīto gadu, un visus gadus Gulbenes novada jaunie lasītāji ir tajā aktīvi piedalījušies. Šogad skaļās lasīšanas čempione ir Gulbenes novada vidusskolas 5.i klases skolniece Sāra Kļaviņa. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada Skaļās lasīšanas sacensības kuratore, arī bērnu bibliotēkas vadītāja Solvita Lībere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S.Lībere stāsta, ka Skaļās lasīšanas sacensībās piedalījās 13 5.klašu skolēni no Gulbenes novada vidusskolas, Stāķu, Tirzas un Lejasciema pamatskolas. “Žūrijas sastāvs mainās katru gadu, bet nemainīga vērtība ir Edīte Siļķēna, šajā gadā klāt nāca Jana Igaviņa un Normunds Mazūrs,” saka S.Lībere.

Sacensībās piedalījās tikai 5.klašu skolēni. S.Lībere skaidro, ka vairākos pētījumos ir pierādīts, ka 5.klase ir kā robežšķirtne. Ja pirms 5.klases bērni labprāt lasa, tad 5.klasē lasīšanas patika sāk virzīties prom no aktuālo interešu loka. Arī bibliotēkā mēs to esam novērojušas. Tāpēc ir nolemts organizēt šim vecumposmam sacensības, jo sacensties bērniem patīk. Grāmatas skolēni izvēlas paši – nav nekādu aizliegumu, vienīgi nevar lasīt dzeju, tautas pasakas un savu sarakstītu grāmatu. Skolēni lasa dabiski, māk atrast īsto fragmentu, spēj aizraut klausītājus, faktiski šīs ir sacensības nākamajiem vecākiem, kuri aizrautīgi lasīs priekšā saviem bērniem,” skaidro S.Lībere.

Uzvarētāja dosies uz starpfinālu Ogres bibliotēkā (Vidzemes fināls), kas ir šogad jaunums, lai atslogotu Nacionālo finālu Rīgā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Uz Rīgu dosies pirmo trīs vietu ieguvēji. Parasti šis brauciens notiek kopā ar uzvarētāja klasi, kas enerģiski atbalsta savu klasesbiedru. Nacionālajā finālā tiksies 18 skolēni, no katra reģiona 3, vēl 3 no Rīgas un 3 no Pierīgas. Kopā – 18. Kad notiks starpfināls, vēl nav konkrēti zināms, bet tas būs septembrī. Nacionālais fināls notiks 5.oktobrī.

Temati, kādus izvēlas Skaļās lasīšanas sacensību dalībnieki, ir ļoti dažādi. “Protams, katru gadu tiek lasītas “Grega dienasgrāmatas”, ir piedzīvojumu grāmatas, šajā gadā bija arī fragments no reliģiska satura grāmatas. Ir gan latviešu autori, gan ārzemju. Mums šogad uzvarēja Sāra Kļaviņa, kura lasīja franču autora Romēna Puertolā grāmatu “Meitenīte, kas norija mākoni Eifeļa torņa lielumā”. Ļoti nopietna, tajā pašā smieklīgi gaumīga 2017.gada izdota grāmata par adopciju, Islandes vulkānu un vēl citām būšanām un nebūšanām. Otrajā vietā – Elizabete Kalniņa, kura lasīja Dzintara Tilaka grāmatu “Zlatas ceļš” par aktuālo karu Ukrainā. Trešajā vietā – Ralfs Briedis. Viņš lasīja Rutas Svažas grāmatu “Pelesdēls Gudrinieks” – piedzīvojumu grāmata, pagājušā gada Bērnu žūrijas grāmata. Visi trīs skolēni ir no Gulbenes novada vidusskolas. Ļoti gribas uzteikt Gulbenes novada vidusskolu un skolotājas Ramonu Ruņģi-Keišu, Dairu Ģērmani, Aigu Ramani un bibliotekāri Zitu Grīnbergu,” uzsver S.Lībere.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.