Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas tiksies pavasara pasākumā “Cits bazārs”

Ikgadējais Latvijas skolēnu mācību (SMU) uzņēmumu tirgošanās pasākums “Cits bazārs” notiks no 3. līdz 7. martam. Kopš pandēmijas sākuma jau trešo gadu pasākums noris tiešsaistē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan periodiski mācības notiek attālināti, skolēnu mācību uzņēmumu skaits ir pieaudzis un pavasara gadatirgū piedalīsies vairāk uzņēmumu nekā iepriekšējā gadā. Vietnē “Jalatvia.lv” lapas apmeklētāji varēs ērti aplūkot piedāvājumu un sazināties ar skolēniem, lai iegādātos oriģinālas, inovatīvas un praktiskas lietas savai ikdienai.

E-katalogā “Jalatvia.lv” ikviens varēs aplūkot SMU profilus un iegādāties skolēnu ražojumus – mājas lietas, preces skaistumkopšanai, bižutēriju, dažādas spēles un preces bērniem, kā arī apģērbus, modes lietas, interjera priekšmetus, pārtikas preces u.c. Starp estētiskām un sadzīvē noderīgam precēm būs iegādājamas arī skolēnu veidotas pavisam unikālas un funkcionālas lietas, piemēram, augsnes monitorēšanas ierīce dārzkopjiem, bezvadu termokrūze, kas silda un pat uzvāra ūdeni, izglītojošas rotaļlietas bērniem, viedierīce atkritumu apsaimniekošanai, daudzfunkcionāls drēbju pakaramais, šaha spēle četriem spēlētājiem un citi interesanti produkti.

“Tā kā jau ceturto reizi pandēmijas apstākļos pasākums var notikt tikai tiešsaistē, skolēniem ir bijusi iespēja vēl padziļinātāk un plašāk domāt par “online” pārdošanas mārketinga aktivitātēm, apgūt un ieviest dažādas iespējas pircēju uzrunāšanai attālinātai tirdzniecībai, kas šobrīd jau ir kļuvis par “must have”. Mēs priecājamies, ka jaunieši ar katru gadu kļūst aktīvāki, iesaistoties šajā programmā, ir vērsti uz inovāciju veidošanu, domā zaļi un ar plašu skatu nākotnē. To visu mēs varēsim novērtēt “Citā bazārā” jau šonedēļ un iegādāties ko sev lietderīgu, unikālā un īpašā izpildījumā, radītu tepat Latvijā”, iepirkties un atbalstīt jaunos uzņēmējus aicina izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēnu mācību uzņēmumu “Cits bazārs” notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projektā “Inovāciju motivācijas programma”, to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” sadarbībā ar ilggadējo atbalstītāju “Swedbank”.

“LIAA ieskatā līdztekus straujajai digitālo un e-komercijas prasmju apguvei, kas notikusi pēdējo gadu laikā, svarīga ir praktiska biznesa izglītība, kas tiek apgūta “Citā bazārā” un SMU programmā kopumā. Šādas prasmes arī mainīgos apstākļos un neparedzētās situācijās būs izšķirošas un dos stabilu pamatu, lai jaunieši paši spētu radīt jaunus produktus, inovēt un izveidot darba vietas sev un arī citiem,” stāsta LIAA inovāciju atbalsta nodaļas vecākā projektu vadītāja Dace Dumbere-Bregže.

“Šis mācību gads ir bijis sarežģīts visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem – un tāpēc ir prieks redzēt, ka jaunieši, par spīti pandēmijai, savu mācību uzņēmumu ietvaros ir radījuši tiešām jaudīgas biznesa idejas, kurās redzam gan spēcīgu tehnoloģiju klātbūtni, gan rūpes par mūsu planētas ilgtspēju. Prasmes un īpašības, ko jaunieši attīsta skolēnu mācību uzņēmumu programmā – uzņēmīgums, radošums, spēja plānot un organizēt, prasme prezentēt sevi un savu produktu un daudzas citas – būs aktuālas visu turpmāko dzīvi, tāpēc ceram, ka arī šogad programmai pievienosies arvien jaunas skolas, dodot iespēju skolēniem izmēģināt savus spēkus uzņēmējdarbības lauciņā”, skaidro “Swedbank” korporatīvās sociālās atbildības vadītāja Madara Ūlande.

Vienlaikus “Cits bazārs” norises laikā kā ierasts jaunos uzņēmējus vērtēs pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda, un labākie tiks apbalvoti deviņās nominācijās: “Sociāli atbildīgs SMU”, “Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums”, “Labākā SMU pārdošanas komanda”, “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums”, “Sociālo mediju komunikācijas balva”, “SMU produkts/pakalpojums gatavs starptautiskajam biznesam”, “Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums”, “SMU biznesa potenciāls’’ un “Labākais reklāmas video”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.