Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Skolēnu radošo darbu konkursā “Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā” starp labākajiem arī skolēni no Gulbenes novada (labots)

Dzimtās valodas dienu sagaidot, Latviešu valodas aģentūra apbalvos ikgadējā skolēnu radošo darbu konkursa uzvarētājus. Šoreiz konkursa tēma bija “Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Literāro darbu grupā 1.-4.klašu grupā 2.vietu izcīnīja Abigaila Kostigova no Gulbenes novada vidusskolas 3.klases (video ŠEIT). 5.-9.klašu grupā 3.vietā – Kristiāna Čakše no Gulbīša pamatskolas 6.klases. Savukārt Atzinība – Arvim Ormanim no Gulbīša pamatskolas 6.klases.

Zīmējumu grupā 1.-4.klašu grupā Atzinību saņēma Agrita Ābeltiņa no Gulbenes novada vidusskolas 3.klases. 5.-9.klašu grupā Atzinību saņēma Amanda Bērziņa no Gulbīša pamatskolas 8.klases un Sigita Broka no Gulbīša pamatskolas 6.klases.

“Konkursā sagaidījām ļoti lielu pieteikumu skaitu – 1023 radošos darbus – esejas, dzejoļus, domrakstus un zīmējumus no Latvijas un latviešu skolām ārzemēs: 689 – literāros darbus un 334 zīmējumus. No katras skolas varēja iesūtīt tikai deviņus darbus, tas nozīmē, ka konkursā piedalījās daudz vairāk bērnu un jauniešu. Konkursā piedalījās skolēni no dažādiem Latvijas novadiem un arī no latviešu skolām pasaulē – Ņujorkas Latviešu ev. lut. draudzes Ņūdžersijas pamatskolas, Vašingtonas Latviešu ev. lut. draudzes pamatskolas, Mineapoles un Sentpolas Latviešu skolas, Briseles 2. Eiropas skolas, Bostonas Latviešu skolas, Tallinas Eiropas skolas un  Hāgas Eiropas skolas. Darbus iesūtīja arī Latviešu valodas aģentūras tālmācības platformas Clasflow valodas apguves nodarbību audzēkņi no dažādām valstīm. Esam patiesi iepriecināti par skolēnu lielo atsaucību,” saka Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja Velga Līcīte-Meldere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Žūrijas komisija (literatūrzinātniece, Latvijas Universitātes profesore, mācību grāmatu autore I. Stikāne, māksliniece, grāmatu “Koko un Riko” zīmējumu autore L. Lošina, UNESCO LNK ģenerālsekretāre B. Moļņika, rakstnieks V. Rūmnieks un Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja V. Līcīte-Meldere) spraigā diskusijā ir vērtējusi un noteikusi labākos radošos darbus.

Godalgoto darbu autori balvas un diplomus saņems savās skolās (ar pasta sūtījumu).

Arī šogad tiks turpināta skolēnu radošo darbu izdevumu sērija, un interesantākie darbi tiks iekļauti grāmatā. Skolēnu radošo darbu sērijā izdotas jau sešpadsmit grāmatas. Visas grāmatas brīvpieejā ir atrodamas Latviešu valodas aģentūras mājaslapā: https://valoda.lv/projekti/skolenu-radoso-darbu-konkursi/

“Turpināsim veiksmīgi iesākto sadarbību ar Latvijas Radioteātri, aktieru lasījumos būs dzirdami konkursa labāko darbu fragmenti,” saka V.Līcīte-Meldere.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.