Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Starp jaunāko klašu finanšu pratības konkursu “Mana vārdnīciņa” un “Biznesa pasakas” laureātiem ir arī Gulbenes novada skolēni

Foto: “Junior Achievement Latvia”.

Noslēdzies izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (“JA Latvia”) sadarbībā ar Latvijas Banku un veikalu tīklu “Pepco” organizētais finanšu pratības konkurss 1.-4. klašu skolēniem “Mana vārdnīciņa” un 5.–9. klašu skolēniem “Biznesa pasakas”. Par to informē “Junior Achieviement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad mācību gada laikā konkursiem tika iesniegtas 328 finanšu terminu vārdnīcas un 454 biznesa pasakas no 62 Latvijas skolām. Starp laureātiem ir arī Gulbenes novada skolēni.

“Junior Achievement Latvia” konkursā “Mana vārdnīciņa” pirmsskolas un 1.-4.klašu skolēniem starp finālistiem, kuri saņem Atzinības (balvas tiks nosūtītas pa pastu uz izglītības iestādi), ir Gustavs Rutkis un Alekss Skrebelis no Lizuma vidusskolas 3.klases un Edžus Klieders un Ieva Roziņa no Lizuma vidusskolas 2.klases. Viņu skolotāja ir Marina Grīnberga.

Savukārt konkursā “Biznesa pasakas” 5.-9. klašu skolēniem starp laureātiem,
kuri tika aicināti uz apbalvošanas ceremoniju 3.jūnijā Rīgā, ir Lizuma vidusskolas skolniece Matilde Muktupāvele ar pasaku “L’menburgas Cepumi”. Arī viņas skolotāja ir Marina Grīnberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp konkurss “Biznesa pasakas 2022” finālistiem, kuri saņem Atzinības (par balvu saņemšanu “JA Latvia” sazināsies personīgi ar skolotāju), ir Lizuma vidusskolas skolniece Melanija Zvirgzdiņa Maja ar pasaku “Biznesa dibinātāji trīs sivēntiņi, vilks un pūce” (skolotāja Marina Grīnberga) un Rankas pamatskolas skolēni Gustavs Aldersons, Agnita Braše un Ance Pogule ar pasaku “3B” (skolotājas Linda Kukare-Aldersone, Inga Jerumāne, Mārīte Braše, Aiva Suntaža)

Jaunāko klašu skolēnu konkursā tika vērtēti skolēnu skaidrojumi tādiem ekonomiskajiem jēdzieniem kā darbs, alga, profesija, tirgus, cena, peļņa, ģimenes budžets un citi. Būtiska bija gan skaidrotā termina izpratne, gan sniegtie papildu piemēri vai paskaidrojošie zīmējumi. Laureātu saraksts ŠEIT.

Pamatskolas skolēnu konkursā “Biznesa pasakas” vērtēšanas kritēriji bija pamatskolēnu ideju novatorisms un oriģinalitāte, kā arī finansiāli drosmīgākie darbi. Finālā apbalvoti 50 radoši interesantākie darbi. Laureātu saraksts ŠEIT.

Finanšu pratības konkursu darbus vērtēja finanšu ekspertu žūrija. “Mana vārdnīciņa” darbus – Latvijas Bankas speciālistu žūrijas komisija, bet “Biznesa pasakas” – pārstāvji no Latvijas Ekonomikas attīstības foruma un Eiropas Parlamenta deputātes Prof. Dr. oec. Ineses Vaideres Latvijas biroja, LR Konkurences padomes, LR Patentu valdes, Latvijas Nacionālā teātra, AS Latvijas valsts meži, Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācijas, Rīgas Koučinga skolas un “Dienas mediju” žurnāla “Ilustrētā Junioriem”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.