Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stipendijas saņem 22 Gulbenes novada vidusskolas 10. līdz 12.klases skolēni

Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes novada pašvaldība ir piešķīrusi stipendijas Gulbenes novada 10. līdz 12.klases skolēniem par augstiem mācību sasniegumiem 2022./2023. mācību gada otrajā semestrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības pārvaldes metodiķe Inita Rozīte “Dzirksteli” informē, ka stipendijas piešķiršanas mērķis ir sniegt atbalstu talantīgajiem skolēniem un motivēt katru skolēnu paaugstināt sasniegumus mācību darbā un ārpusstundu darbā, lai veicinātu intelektuālo spēju attīstību un centienus kvalitatīvas izglītības iegūšanai.

Stipendijas saņem 22 Gulbenes novada vidusskolas 10.-12.klases skolēni par augstiem mācību sasniegumiem un sabiedrisko aktivitāti. Lai pretendētu uz stipendiju, viens no nosacījumiem ir tāds, ka sekmju vidējais vērtējums semestra pēdējā mācību dienā ir vismaz 8 balles un katrā priekšmetā – vismaz 7 balles. Skolēnu pieteikumos lasāms, ka šoreiz stipendijas saņēmēju sekmju vidējais vērtējums ir, sākot no 8,23 ballēm. Desmit skolēniem šis vērtējums ir virs 9 ballēm, visaugstākais – 9,5 balles. Visvairāk stipendijas saņēmēju ir no 11.klases – 9 skolēni, savukārt 12.klasē – 7 skolēni un 10.klasē – 6 skolēni. Salīdzinot ar mācību gada pirmo semestri, stipendijas saņēmēju skaits ir nedaudz mazāks.

Motivācijas vēstulēs skolēni rakstījuši, ka nav bijis neattaisnotu stundu kavējumu, toties

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

saņemts ļoti daudz pozitīvu uzvedības novērtējumu. Stipendijas saņēmēji ir sabiedriski aktīvi jaunieši – iesaistās skolēnu pašpārvaldē, darbojas Gulbenes novada jauniešu domē, dejo pat vairākos tautas deju kolektīvos, sekmīgi mācās profesionālās ievirzes skolās un arī pašmācības ceļā apgūst, piemēram, anatomiju. Skolēni ar lieliskiem rezultātiem piedalās mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos, dažādās sporta sacensībās, iesaistās “Erasmus+” projektu aktivitātēs, organizē un vada pasākumus, iesaistās labdarības akcijās, uzstājas koncertos.

Skolniece ar visaugstākajiem mācību sasniegumiem raksta: “Šis semestris bija ļoti piepildīts, tas paņēma daudz enerģijas un mana spēka, bet vienmēr ir jāspēj atkal rast jaunu enerģiju, jaunu spēku, lai turpinātu cīnīties. Viss vēl ir priekšā, jāturpina augt un attīstīties. Pats galvenais ir nepadoties!”

“Patiess prieks, ka mūsu novadā ir tik atbildīgi, aktīvi un talantīgi jaunieši!” uzsver I.Rozīte.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.