Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Uz streiku dosies apmēram 70 Gulbenes novada izglītības iestāžu darbinieki

Atsaucas aktivitātēm. Gulbenes novada izglītības iestāžu darbinieki šoreiz dosies uz streiku un gājienu Rīgā un arī agrāk to ir darījuši. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) savā mājaslapā 24.martā ir publiskojusi aicinājumu ikvienam izglītības un zinātnes nozares darbiniekam. Tas ir pamudinājums gatavoties trīs dienu streikam, kas sāksies 24.aprīlī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Streika mērķis ir paust neapmierinātību ar esošo situāciju nozarē, ar spēkā esošu likumu nepildīšanu. Viena no prasībām ir par pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku pēc vienošanās ar Izglītības un zinātnes ministriju; otra – par pedagogu darba slodzes sabalansēšanu pēc vienošanās ar ministriju.

Streika pirmajā dienā – 24.aprīlī – Rīgā tiks rīkots vērienīgs protesta gājiens, sākot no pulksten 11.00, maršrutā pa Bruņinieku ielu – Tērbatas ielu – Elizabetes ielu – Brīvības ielu (gar Ministru kabinetu) – Vaļņu ielu (gar Izglītības un zinātnes ministriju) – Torņa ielu – Jēkaba ielu (gar Saeimu) – Doma laukumu. Gājiena noslēgumā Doma laukumā plānota sapulce ar uzrunām. Gājienā plāno piedalīties arī pārstāvji no Gulbenes novada, “Dzirksteli” informē LIZDA Gulbenes novada arodorganizācijas priekšsēdētāja Sandra Aņisimova. Viņa stāsta, ka no Gulbenes novada streikā piedalīsies 20 procenti no LIZDA biedriem – vismaz 70 darbinieki. Darba plānošana izglītības iestādēs noritēs arī streika laikā un tiks saskaņota ar katras skolas vadību.

Līdz 5.aprīlim LIZDA padomes uzdevumā notiek sarakstu veidošana dalībai streikā, pārstāvot visus Latvijas reģionus, – liecina arodbiedrības publiskotā informācija. Savukārt dalībai gājienā jāpiesakās līdz 4.aprīlim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LIZDA uzsver, ka izglītības un zinātnes nozares darbinieku streika laikā darbinieki neveic savus darba pienākumus un viņiem ir tiesības neatrasties darba vietā.

LIZDA uzskata, ka atalgojums no 1.septembra ir jāpaaugstina visiem pedagogiem, tāpēc tā aicinājusi pārskatīt vidējās izmaksas par skolēnu, lai pedagogs par katru nostrādāto stundu saņemtu par vienu eiro vairāk nekā līdz šim. Nepalielinot viena skolēna vidējās izmaksas, pedagogi, kuri jau šobrīd saņem 8,50 eiro vai vairāk par katru nostrādāto stundu, neiegūs nekādu algas pielikumu. Un šādi pedagogi saskaņā ar LIZDA aplēsēm ir 23 pašvaldībās.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. Tiem skolotājiem vienmēr pa mazs.ko lai dara bērni kuriem tikai 25.eiro un jāpabaro bērns, jalaiz uz skolu tas ir normāli.

  23
  18
 2. Skolotāji nav ieinteresēti iemācīt bērnus.Strādā algu pēc.Tik dodiet.Vienīgi kas ir palikuši,vecā gājuma skolotāji,cepuri nost.Tie patiešām ir ieinteresēti iemācīt.Mūžīgās stundu izmaiņas.

  42
  12
 3. Kas tad skolotājiem ir mazs? Vecākiem ir jāpabaro, jālaiž uz skolu bērni, nevis bērniem ar divdesmit piekto (25.) eiro jābaro, jālaiž skolā bērns.

  12
  4
 4. Korupcija pašvaldībā.

  Korupcija pašvaldībā,
  Kā mākoņi tumsā kūp,
  Netaisnība valda šajā zemē,
  Un tiesības sabrūk kā māja no kārtīgām kubiem.

  Izkrāpti naudas līdzekļi,
  Līdz tauta bezspēcīga stāv,
  Tikai spēka spēj lauzt šos viltus stāstus,
  Kuri spiež mūs uz visu sabrukumu kraujām.

  Kā lai mēs izdzīvojam tajā valstī,
  Kur korupcija zelta troni valda?
  Kā lai mēs izdzīvojam tajā valstī,
  Kur taisnīgums ir tikai vārds tukšs un blāvs?

  Bet nekad nesamierināsimies ar šo likteni,
  Kamēr mēs būsim kopā,
  Un kamēr mūsu balsis skanēs kā viena,
  Mēs pārvarēsim šo šausmīgo pārbaudījumu skaņās, kas spēj pārvērsties par kaujas dziesmām

  9
  1
 5. Ne par streika tēmu, bet tomēr nesaprotu kādēļ Gulbenes novada vidusskolā ir nepārtrauktas stundu izmaiņas? Katru dienu ir izmaiņas, skolotāji brauc uz ārzemēm, bet stundas nenotiek arvien vairāk. Ir sajūta, ka skolā daudz kas notiek dēļ publicitātes.

  38
  14
 6. Skolas ir tā , skolotāji šķiro bērnus.kuri bērni ir bagātāki un kuri ir nabadzīgāki.Pirmas klasēs bērni uz skolu negrib iet jo vecākam klasēm abižo viņus.Kamēr bērni atrodās skolā tikmēr,skolotāji ir atbildīgi par bērniem,un skolas pagalmā.Visur ir kameras skolas pagalmā,nav jāskrien skolotājai no skolas ārā un jāskatās kas notiek ar bērniem.

  21
  7
 7. Ir iespēja streikot visu profesiju pārstāvjiem. Mācieties no Francijas, kura “ieauga” atkritumos streika dēļ.

  18
 8. Lai streiko. Tikai tad obligāti visiem ir jābrauc uz Rīgu visas trīs dienas. Kā uz darbu. Arodbiedrība samaksā 20 eiro par dienu. Kurš nevēlas braukt,lai strādā. Stundas var nokomplektēt. Kāpēc mums ir jācieš viņu pēc. ? Kādreiz tiešām tā skolotāji neuzvedās,kā tagad. Skolotājs bija autoritāte, bet arī pats uzvedās korekti un pieklājīgi. Man ir ko salīdzināt,jo skolā esmu nostrādajusi visu mūžu. Grāmatu varētu sarakstīt. Ja gadās būt kopā svētkos,vairs nekad nerunā par darba lietām. Tikai par algām. Nezinu, vai kāds seko līdzi,ka skolotāji tiešām braukā daudz pa ārzemēm. Mums šogad ir bijis tik maz angļu valodas!!! Kā nav vidusskolas, kur bija eksāmens,tā valodas stundas iet pašplūsmā. Pat brīvdienās ar mašīnu brauca uz ārzemēm. Nevienu dienu nestrādāja,pat divas skolas dienas nebija. Bet atvaļinājums būs pilns. Piekrītu arī šķirošanai. Kā saka — ko es redzu vai dzirdu,man neviens nevar atņemt.

  21
  6
 9. Streikot ir ļauts visiem. Rudenī atbalstīju streiku, bet ,redz, pèdējā mirklī atcēla- tā izķengājot bērnus, vecàkus, skolu vadību, kas visu saorganizēja, ēdināšanas firmas, kas nepasūtīja produktus. Lizdai par rudeni ar jāuzņemas atbildība. Panāca to, ka pirmsskolas skolotājiem pielika algu, vadītājiem , metodiķiem un logopēdiem pirmsskolā neko nepielika. Šogad esmu pret streiku. Un jā- nopublicējat cik katrà novadā saņem pirmsskolas skolotājs un vadītājs. Cik skolas skolotàjs daźādās skolās un direktors. Parādiet šīs mega atšķirības, lai cilvēki un deputāti zina cik kas ko pelna.

  15
 10. kad beigsies šīs draugu, radu čupošanās, direktrisas družkas staigā/braukā kur un kad vēlas (strādā tur pat skolā) darba laikā, jau riebums skatīties. Gulbene ir maza visi viens otru zin. Ne vienmēr e-klasē tiek ierakstīts, kad kura pedagoga/bibliotekāres (jo īpaši) nav skolā , pēc tam skaties pa pilsētu pastaigājas darba laikā, bet e-klasē ne miņas par to, ka šī direktrises družka nebūs skolā konkrētajā dienā, tas nozīmē, ka viņa skaitās darbā un par to vēl saņem algu?

  27
  9
 11. Es no visas sirds jūtu līdzi tām skolotājām, kuras netusējas ar šo augstmani – direktores kundzi!

  25
  6
 12. Lai streiko,bet lai atskaita tās streika dienas no algas,jo arodbiedrība tak maksās.Ko tad visus streikotājus tagad trīs dienas vadās uz Rīgu un atpakaļ uz Gulbeni?Kas to ceļu atmaksās vai atkal arodbiedrība?
  Visi tã pārstrādājušies,riebjas klausīties.Vai katru gadu ir citas grāmatas no kā stundām jāgatavojas?

  23
  9
 13. Vispār jau nav jābūt Birutai, lai zinātu, kas darās skolas iekšienē. Ir tik daudz dzirdēts no pašiem pedagogiem, kuru man personīgi ir žēl, jo viņi nav tajā elitē, kurā kopā regulāri čupojas līdz ar to arī ir visādas prēmijas un bonusi jo ir taču draugu būšana, bet pārējiem nebūt nav tik skaista dzīve. Ne jau visiem patīk ziepeties pak…!

  23
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.