Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts aizsardzības mācība kļūs par obligāto saturu skolās 2024.gadā

Foto: “Sargs.lv”.

Kurss “Valsts aizsardzības mācība” kļūs par obligāto mācību saturu skolās 2024.gadā, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas sēdē skaidroja Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāja Liene Voroņenko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašreiz norisinās saturiskais plānojums, lai nodrošinātu dažādu veidu drošības jautājumu, tai skaitā valsts aizsardzības mācības, iekļaušanu vispārējā izglītības obligātajā saturā.

Kā skaidroja Voroņenko, drošības izprašana izglītības saturā, kas tiek veicināta pašreizējo skolu sistēmā, esot sadalīta trijās mācību grupās – civilā aizsardzība, kritiskā domāšana un medijpratība, kā arī valstiskums un pilsoniskā līdzdalība.

Civilās aizsardzības satura apguves īstenošanā esot iekļautas trīs mācību stundas nedēļā, fiziskās drošības modulis un 140 mācību stundas kursā “Valsts aizsardzības mācības”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kritiskās domāšanas un medijpratības apguves mērķis ir ļaut bērniem spēt atšķirt faktus no viedokļiem un, uzņemot faktus, spēt veidot pašiem savu viedokli.

Valstiskuma un pilsoniskās līdzdalības mācību saturs veicina jauniešu pilsonisko pašsajūtu gan pilsētas, gan valsts līmenī. Papildus tiks veicināta prasība visiem vidusskolas beidzējiem īstenot pastāvīgu projekta darbu, kas var būt pētniecība, jaunrade vai sabiedriskais darbs.

Kā izaicinājumi jaunā satura ieviešanā tiek uzskatīti kvalitatīvu un sagatavotu skolotāju trūkums, skolu un skolotāju gatavība pievērsties jauniem uzdevumiem un mainīt mācību pieeju, kā arī kvalitatīvu, jauniešiem saistošu mācību materiālu trūkums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunsardzes centra direktors Aivis Mirbahs skaidroja, ka Jaunsardze ar Izglītības un zinātnes ministriju un VISC ir sākusi produktīvu sadarbību. Tomēr direktors vēlējās piebilst, ka ir nepieciešams izveidot specifisku bukletu jauniešiem par to, kā rīkoties krīzes situācijā, pievienojot informāciju par pašreizējo kara situāciju Ukrainā.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

 1. Ja nu ar to kritisko domasanu daudziem ir pasvaki..tic visam ko saka valdiba mediji avizes…cilveki milie vai jums ir sava galvina vai nav..kad nauda vara valda par pasauli un bizness tad katrs to dekiti velj uz savu pusi..tad atluek vien pakauties nevis uz nedijiem viedokluem bet pasiem yz sevi..interneta ir daudz info..salidzini analize un vertee.domaa…bet jedziens obligati sak izskatities parak uzkritoss..demokratiska valsti nekas nedrijst but obligats …saistiba ar militarizaciju.

  7
  4
 2. Es personigi valdibas nopirkto tv mediju zinas vispar neskjatos…un heticu un neticesu nekad valdibai..tik daudz ir melots sakara ar vakcinesanosun un parkapjot cilvektiesibas uzspiesta ka obligata .kaut gan sakuma teica ka bus brivpratiga..divu vakcinu vietaa nu potee uz hebedu balastvakcinas..meli par puula imunitati par to ka vakcinetie neslimo …vieni farmu un masonu pajkalpinu meli..taka lasiju brivibas platformu lieliski sapratu plandemijas un svaba reseta butibu..un pasargaju sevi no bistanas zlurgas..un tas ari turpubasies rudeni …tijai ta vieta lai niziedznieki statos nirbergas tiesas opieksaa..veikli atrada citu niziedznieku putinu..kaut gan visi ir kara noziedznieki..latvija panazam parversas par toralitaru valsti..kura grib izcelt totalitarismu un militarizaciju hevis miermiligu dzivi kura bakstas uz katra cilveka brivu uzveli un demojratiju..gan uz sava kernena neaizsjaramibu gan varda brivibu gan militarizaciju

  5
  4
 3. Šķiet, ka gramatika skolā tev ir gājusi secen.
  Jau pašā sākumā imunologi teica, ka vakcīnas nepasargā no saslimšanas, bet būtiski atvieglo simptomus. Būtu skatījusies ziņas, iespējams šāds fakts tev nebūtu paslīdējis garām.
  Un likumi ir labi – tie ierobežo visatļautību, haosu un bardaku.

  8
  3
 4. Ja es rakstu no telefona..bet tikai tapec ka vakcina atvieglina simtomus nevienam nav tiesibas to uzspiest ka obligatu..

  2
  1
 5. Vai pec tavam domam cilveku izveles briviba par savu kermeni ir nepielaujama un pieskaitma pie haosa un visatlautibas…ja vins nepotejasj..autajums kur tu dzivo..latvija pagaidam ir demokratiska valsts ar satversmi un cilvektiesibam.

  1
  1
 6. Ļoti labi.Komunistu laika visas profenes bij obligāta militārās mācības stunda.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.