Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts aizsardzības mācības nometni skolēniem organizēs pēc otrā apmācību gada

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Valdība otrdien atbalstīja izmaiņas “Valsts aizsardzības mācības nometņu organizēšanas un darbības kārtībā”, kas paredz pamainīt skolēniem organizēto valsts aizsardzības mācības nometņu norisi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši Valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes likumam mācību kursā gūtās zināšanas, prasmes un vērtības tiek palidinātas, apgūstot interešu izglītības programmu valsts aizsardzības mācības nometnēs. Patreiz Ministru kabineta noteikumi paredz, ka nometnes organizē pēc katra mācību kursa apgūšanas gada, bet uz dalību nometnē, kas tiek organizēta pēc otrā mācību kursa apgūšanas gada, var pretendēt izglītojamie, kuri ieguvuši apliecību par dalību nometnē pēc pirmā mācību kursa apgūšanas gada.

Jaunsardzes centra veiktā analīze pēc valsts aizsardzības mācības nometņu norises rāda, ka izglītojamajiem mācību kursā gūtās zināšanas, prasmes un vērtības efektīvāk būtu papildināt vienā valsts aizsardzības mācības nometnē, kas tiktu organizēta pēc otrā apmācību gada, tādejādi radot iespēju visiem izglītojamajiem, kuri apguvuši mācību kursu, brīvprātīgi pieteikties dalībai nometnē.

Noteikumu projekta īstenošanas rezultātā tiktu samazināti izglītojamo transportēšanas izdevumi no Latvijas novadiem, maršrutus izmantojot vienas nometnes ietvaros.

Tāpat tiktu nodrošināta izdevumu samazināšana uz mācību satura atkārtošanu šaušanas nodarbībās, kur tiktu samazināti izdevumi munīcijai. Izdevumu samazinājums iepriekš minētajiem pasākumiem nodrošinātu Jaunsardzes centram iespēju pagarināt valsts aizsardzības mācības nometnes ilgumu par vienu dienu un uzņemt vairāk mācību kursa izglītojamos nometnēs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.