Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Var pieteikties pasaulē lielākajam skolēnu loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursam “Bebr[a]s”

Notiek pieteikšanās pasaulē lielākajam loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursam “Bebr[a]s”. Tā organizatori Latvijā IT uzņēmumu grupa “Visma” 4.-12. klašu skolēnus – gan kopā ar klasi, gan individuāli – aicina reģistrēt dalību līdz 2022. gada 1.novembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starptautiskā līmenī konkursā piedalās aptuveni 3 miljoni skolēnu no vairāk nekā 50 valstīs visā pasaulē. “Bebr[a]s” konkurss ar starptautiskā vidē izstrādātiem uzdevumiem ir veids, kā bērniem radīt plašāku priekšstatu par to, ka eksaktus uzdevumus var pildīt arī radoši. Atšķirībā no olimpiādēm tajā var piedalīties ikviens 4.-12. klašu skolēns neatkarīgi no sekmēm mācībās. 

Konkursa 1. kārta norisināsies no 7. līdz 27. novembrim. Pagājušajā gadā konkursā piedalījās skolēni no 345 mācību iestādēm, pārstāvot visus Latvijas reģionus.

“Visma” ik gadu Latvijā organizē loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursu “Bebr[a]s”. SIA “Visma Enterprise” vadītāja Antra Zālīte uzsver, ka tie 20 000 Latvijas skolēnu, kuri piedalās šajā konkursā, ir cerība, ka nostiprinām pamatus jaunajai IT paaudzei. ““Bebr[a]s” ir veids, kā atbalstām un radām interesi par IT nozari skolu jaunatnē. Tā ir nozare, kas ir būtiska mūsu valsts ekonomikas attīstībai un gudras sabiedrības veidošanai. Iegūstot zināšanas, trenējot spēju loģiski un arī radoši domāt, veidojam pamatu inovācijām nākotnē ceļā uz viedu sabiedrību,” pauž A.Zālīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pieaugošs speciālistu trūkums IT nozarē ir vērojams gan Latvijā, gan pasaulē, tādēļ ļoti svarīgi jau skolas vecumā uzcītīgi mācīties mācību priekšmetus, kas attīsta loģisko domāšanu, kur matemātika ir pamatu pamats. Dalība “Bebr[a]s” konkursā sniedz bērniem un jauniešiem iespēju mācīties tā, lai tas būtu iesaistoši un interesanti,” saka IT Izglītības fonda izpilddirektore Zanda Zilgalve.

IT Izglītības fonds “Start(it)” ir konkursa “Bebr[a]s” informatīvais atbalstītājs. “Start(it)” un “Bebr[a]s” vieno mērķis popularizēt informācijas tehnoloģiju nozari skolēnu vidū, kā arī veicināt skolēnu interesi par IT kā perspektīvu nākotnes profesiju.

Arī šogad “Bebr[a]s” norisināsies divās kārtās. Reģistrācija atvērta 4.-12. klašu skolēniem, kuri vēlas pārbaudīt savas spējas loģikas un algoritmisko uzdevumu risināšanā. Lai reģistrētos, līdz 1. novembrim jādodas uz konkursa oficiālo mājaslapu “www.visma.lv/bebrs”, kur bez maksas iespējas reģistrēties dalībai. Skolēnu reģistrāciju var veikt viņu skolotāji, kas ir īpaši ērti, ja konkursā plāno piedalīties visa klase. Skolēni aicināti reģistrēties arī individuālai dalībai, ja skola, klase konkursā neiesaistās kopīgi. Pēc reģistrēšanās sev ērtākajā laikā konkursa pirmās kārtas norises periodā (no 7. līdz 27.novembrim) no saviem datoriem jāpieslēdzas konkursa sistēmai un jāizpilda uzdevumi. Uzdevumus var pildīt tikai vienu reizi, tam atvēlot 35 minūtes. Konkursa 1. kārtā šajā laikā skolēniem jāpagūst atrisināt 15 uzdevumi. Pēc konkursa pirmās kārtas noslēguma tiks apzināti konkursa 1. kārtas rezultāti un 20 spēcīgākie skolēni no katras grupas tiks aicināti janvārī piedalīties finālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībai konkursā “Bebr[a]s” ir aicināts ikviens skolēns, kurš vēlas pārbaudīt savu prāta asumu un loģisko domāšanu matemātikā un informātikā. Atšķirībā no mācību olimpiādēm, lai piedalītos konkursā “Bebr[a]s”, nav nepieciešamas specifiskas zināšanas – vien loģiskā un algoritmiskā domāšana. Skolotāji šo konkursu var izmantot kā palīgu, gatavojot mācību plānu. Lai gatavotos dalībai “Bebr[a]s” konkursam, skolotājiem ir pieejami treniņu materiāli.

“Bebr[a]s” uzvarētājiem organizatori Latvijā IT uzņēmumu grupa “Visma” būs sarūpējuši arī vērtīgas balvas, lai skolēni arī turpmāk attīstītu loģisko un algoritmisko domāšanu.

“Bebr[a]s” konkurss 2004. gadā aizsākās Lietuvā, kur tam pamatus lika Viļņas Universitātes profesore Valentīna Dagiene. Konkurss ir tradīcija, ko no Baltijas pārņēmusi visa pasaule. “Bebr[a]s” ir viens no lielākajiem konkursiem Eiropā dalībnieku skaita ziņā. Katru gadu konkursā piedalās vairāki miljoni skolēnu no vairāk nekā 60 pasaules valstīm. Kopš 2016. gada konkursa norisi Latvijā nodrošina Ziemeļvalstu lielākais IT uzņēmums “Visma”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.