Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Visvairāk – 42 – vidusskolēni Gulbenē izvēlējušies latviešu valodas eksāmenu kārtot optimālajā līmenī

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ar valsts pārbaudījumu latviešu valodā optimālajā līmenī un latviešu valodā un literatūrā augstākajā līmenī vidusskolas skolēniem 15.maijā sākās eksāmenu sesija. Šis ir pirmais mācību gads, kad eksāmenus atbilstoši jaunajam mācību saturam vidējās izglītības iegūšanai kārto 12.klases skolēni, un otrais gads, kad vidusskolas skolēniem ir iespēja kārtot arī optimālā līmeņa eksāmenus, “Dzirksteli” informē Valsts izglītības satura centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada vidusskolā latviešu valodas un literatūras eksāmenu augstākajā līmenī 15.maijā kārtoja 7 jaunieši, kuri beidz 12.klasi. Latviešu valodas eksāmenu optimālajā līmenī kārtojas novada vidusskolas 11. un 12.klašu 42 skolēni. “Dzirkstele” to uzzināja novada pašvaldības Izglītības pārvaldē.

Vēl šajā nedēļā plānota augstākā līmeņa eksāmena programmēšanā norise – 17.maijā – un augstākā līmeņa eksāmens sociālajās zinātnēs – 19.maijā. Pirmo Gulbenes novada vidusskolā tiešsaistē kārtos 6 jaunieši, kuri mācās 12.klasē, bet otro – 15 skolēni no 12.klases.

25.-26.maijā ķīmijas eksāmenu augstākajā līmenī kārtos 4 novada vidusskolas absolventi, bet 29.maijā augstākā līmeņa eksāmenu dizainā un tehnoloģijā – 17 jaunieši no 12.klases.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1.jūnijā matemātikas eksāmenu optimālajā līmenī kārtos 23 skolēni no novada vidusskolas 11. un 12.klases, bet 2.jūnijā jau augstākajā līmeni šādu pārbaudījumu izvēlējušies kārtot 11 skolēni, kuri beidz 12.klasi.

5.jūnijā notiks angļu valodas eksāmens optimālajā līmenī 13 novada vidusskolas 11. un 12.klašu skolēniem, bet augstākajā līmenī šajā pašā dienā šo pārbaudījumu kārtos 27 skolēni, kuri mācās 12.klasē.

12.-13.jūnijā bioloģijas eksāmenu augstākajā līmenī kārtos 9 skolēni no novada vidusskolas 12.klases.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim esošā kārtība noteica, ka pieteikšanos un reģistrēšanos eksāmeniem vidējās izglītības posmā veic tikai izglītības iestāde. Līdz ar jaunās sistēmas ieviešanu skolēni, kuri apgūst vispārējo vidējo izglītību, informācijas sistēmā paši varēja atzīmēt tos eksāmenus, kurus vēlas kārtot.

Lai iegūtu apliecinājumu par vispārējās vidējās izglītības apguvi, šogad jānokārto latviešu valodas, matemātikas un svešvalodas eksāmens vismaz optimālajā līmenī un divi eksāmeni no 14 piedāvātajiem augstākajā līmenī. Arī vidusskolā eksāmena nokārtošanai jāiegūst vismaz 10 procenti no kopvērtējuma. Šī gada eksāmenu sesija sākās jau mācību procesa laikā ar piekļuves nosacījumu izpildi un pievienošanu valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā.

Eksāmenu sertifikāti visiem skolēniem šajā mācību gadā pirmo reizi būs pieejami elektroniskā formātā. Sertifikāti par vidējo izglītību – 11.jūlijā. Tiem skolēniem, kuri pārbaudījumus kārtos papildtermiņā, sertifikāti būs pieejami 17.jūlijā. Tie skolēni, kuriem sertifikāts nepieciešams, lai iestātos ārvalstu izglītības iestādēs, būs iespējams saņemt izziņu par nokārtotiem eksāmeniem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.