Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Aicina dodies ekskursijā pa Gulbeni “TE dara, TE rodas 2”

Gulbenes Romas katoļu baznīca. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

10.decembrī ikviens ir aicināts doties ekskursijā-pastaigā pa Gulbeni “TE dara, TE rodas 2”. Par to informē Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Oktobrī notika pirmā šāda ekskursija, kad interesenti kopā ar gidu devās pastaigā pa Gulbeni un viesojās interesantās vietās, iepazīstot darbīgus un uzņēmīgus Gulbenes cilvēkus.

Otrā ekskursija sāksies ar Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja apmeklējumu, aplūkojot jaunākās muzeja izstādes un ekspozīcijas un ieklausoties muzeja speciālistu stāstījumā. Pēc muzeja apmeklējuma ekskursijas dalībnieki dosies uz Gulbenes ugunsdzēsēju depo un gūs nelielu ieskatu ugunsdzēsēju darbā un ikdienā. Pēc viesošanās depo, virzoties pa pilsētas centrālo ielu – Rīgas ielu – un klausoties interesantus stāstus par Gulbeni, ceļš vedīs uz Gulbenes Vissvētākā Sakramenta Romas katoļu baznīcu, kur varēs dzirdēt ne vien 200 gadus veco ērģeļu skanējumu, bet arī uzkāpt baznīcas tornī. Ekskursijas noslēgumā dalībnieki varēs aplūkot jauno vietējo uzņēmēju suvenīru veikaliņu un uzzināt, kādas iespējas jau drīzumā piedāvās kūku bode “Gardums”. Būs iespēja arī baudīt “Garduma” gatavotos našķus un malkot tēju un kafiju.

Pulcēšanās ekskursijai – pulksten 9.50 pie Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja. Ekskursija plānota apmēram līdz pulksten 14.00. Dalībnieki aicināti pieteikties iepriekš līdz 8.decembrim pa tālruni 26557582. Dalības maksa ekskursijā – 13 eiro (maksā iekļauta viesošanās objektos un kafijas pauze). Bērniem līdz 6 gadu vecumam (ieskaitot) dalība ekskursijā – bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Inita Savicka

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi iespēju doties ekskursijā-pastaigā pa Gulbeni bez maksas.

1. Kurš Gulbenes Vissvētākā Sakramenta Romas katoļu baznīcā iedegs trešo sveci adventes vainagā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) Andis Caunītis,

b) Mārtiņš Didrihsons-Linards,

c) Valda Gibala-Lesiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Kad Latvijā atzīmē Ugunsdzēsēju un glābēju dienu?

a) 17.maijā,

b) 17.decembrī,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 17.februārī.

3. Kad notika pirmā ekskursija pa Gulbeni “TE dara, TE rodas”?

a) 15.oktobrī,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) 22.oktobrī,

c) 29.oktobrī.

Sūti atbildes līdz 8.decembrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. 2
  Nevis latgaluešu ,bet katoļu baznīca.Nosaukums nav taču Gulbenes latgaliešu katoļu baznīca.

  8
  3
 2. Katoļu baznīca, kuras draudzē pārsvarā ir vai nu ienācēji no Latgales, vai ļaudis ar senākām latgaliskām saknēm. Tā kā nemaz tik nepareizi nav runāt par “latgaliešu baznīcu”.

  6
  6
 3. Arī Kurzemē ir katolicisma “saliņa”, un tā ir Alsungā. Un tas ir labi, ka Latvijā ir reliģisko konfesiju daudzveidība. Ar to dzīve kļūst krāsaināka.

  7
  1
 4. Dievs ir mīlestība. Dievs ir labs. Mīli savu tuvāko kā sevi pašu. Tātad, vispirms mīli sevi un tādējādi vairo sevī mīlestību, kas nenovēršami aizvien vairāk un vairāk staros no tevis. Jo vairāk tuvosies Jēzum kā paraugam, jo arī Dievs būs vairāk ar tevi, un tevi pārņems svētais gars. Gribi mainīt apkārtējo pasauli, mainies pats!

  4
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.