Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

ABONĒ UN SAŅEM DĀVANU! Grāmata “Es gribu sunīti, vienalga kādu”

Abonē laikrakstu “Dzirkstele” redakcijā Gulbenē, Ābeļu ielā 8, vismaz trīs mēnešiem un saņem dāvanā kādu no izdevniecības “Latvijas mediji” vai “Liels un mazs” grāmatām vai ielūgumu uz Nacionālā teātra aktieru uzvedumu “Atgriežamies Latgolā” Lejasciema estrādē 13.jūlijā, vai koncertu “Thomas Anders no “Modern Talking”&band un Sandra” Daugavpilī 26.jūlijā, vai traģikomisko dziesmuspēli “Tobāgo!” Litenes estrādē 17.augustā! Dāvanu skaits ir ierobežots! “Dzirksteles” abonements fiziskām personām trīs mēnešiem: ar TV programmu – 30 eiro, bez pielikumiem – 28,50 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” iznākusi Kitijas Krauzeres grāmata “Es gribu sunīti, vienalga kādu”.

Grāmatas varone Millija, tāpat kā daudzi bērni, ilgojas pēc sava sunīša. Viņas skolā meitenes lepojas ar saviem sugas suņiem un apmeklē ar tiem smalkus suņu klubus. Milliju smalkuma jautājums neinteresē, viņa vēlas sev draugu. Kad Millijas māte beidzot tomēr piekrīt, abas dodas uz dzīvnieku patversmi, un tur Millijas jūtas iekaro mazs sprogains sunītis, kuram meitene dod vārdu Princis. Millijas savādais suns skolā kļūst par nežēlīga izsmiekla objektu. Millija nepadodas, no sava drauga neatsakās, un uzzina noslēpumu – Princis ir īpaši dižciltīgs japāņu imperatoru suns, turklāt viņš prot runāt.

Šī bērnišķīgā bilžu grāmata skar ārkārtīgi nopietnu sociālu tēmu. Galvenā varone sāpīgi pārdzīvo savu atšķirīgumu – viņa nepieder pie tā paša sociālā slāņa, kā vairums klasesbiedreņu, un attieksme pret viņas suni ir tikai veids, kā viņai uz to norādīt, kā viņu izstumt. Milliija šajā situācijā spēj gūt emocionālu uzvaru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijai raksturīga visai krasa sociāla noslāņošanās, un grāmata ir lielisks stimuls nopietnai sarunai par šo tēmu jebkurā ģimenē un klasē.

Beļģu ilustratore Kitija Krauzere ir viena no mūsdienu izcilākajām bilžu grāmatu autorēm, latviešu lasītājiem jau pazīstama ar “Liels un mazs” izdotajām grāmatām “Skrību skrābu tvīt plunkš!” “Mazie nakts stāsti”, “Ezera Annija”, kā arī ilustrācijām Ulfa Starka stāstam “Bēguļi”. Grāmata “Es gribu sunīti, vienalga kādu” iznākusi arī zviedru, itāļu, korejiešu, nēderlandiešu un spāņu valodā.

Kitijas īpašo jūtīgumu un niansēto vizuālo valodu ietekmējis tas, ka viņai kopš bērnības ir dzirdes traucējumi. Kitijas izcelsme – tēvs brits, māte – zviedriete, dzimusi Beļģijā un dzīvojusi franču valodas vidē. Viņu iespaidojusi arī ar skandināvu un britu bērnu grāmatu tradīcija. Bērnu literatūrā autore strādā kopš 1994. gada, un ir guvusi daudzas balvas Beļģijā un Francijā, bet 2010. gadā kļuvusi par īpaši prestižās Astrides Lindgrēnes memoriālās balvas (ALMA) laureāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatu no franču valodas tulkojusi Elīna Brasliņa, kura studējusi franču valodu un literatūru Latvijas Universitātē (2007–2011), zināšanas Erasmus apmaiņas programmas ietvaros papildinājusi Nansī Universitātē (Francija, 2009). Elīna Brasliņa Latvijas Mākslas akadēmijā studējusi grafiku, ieguvusi bakalaura (2015) un maģistra grādu (2018) un šobrīd ir viena no spilgtākajām Latvijas bērnu grāmatu ilustratorēm, kuras ilustrētās grāmatas izdotas vairāk kā 40 valodās.  

Grāmatas “Es gribu sunīti, vienalga kādu” izdošana ir daļa no izdevniecības īstenotā projekta “Bērnu Eiropa”, kas saņēmis atbalstu ES programmā “Radošā Eiropa”. Šī projekta laikā latviešu valodā tiks tulkots un izdotas 5 grāmatas.

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.