Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VĒL TIKAI ŠODIEN ABONĒ UN SAŅEM DĀVANU! Grāmata “Klāruks un 11 vecmāmiņas”

No 12. līdz 15.decembrim abonē laikrakstu “Dzirkstele” redakcijā Gulbenē, Ābeļu ielā 8, vismaz trīs mēnešiem un saņem dāvanā kādu no izdevniecības “Latvijas mediji” vai “Liels un mazs” grāmatām! Dāvanu skaits ir ierobežots!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs laidusi klajā Olgas Černas grāmatu “Klāruks un 11 vecmāmiņas”.

“Klāruks un 11 vecmāmiņas” ir vēstuļromāns – bērnu literatūrā reti sastopams žanrs. Grāmatas formāts un dizains veidots pastkartes formātā.

Klāruka vectētiņš Tomāšs, kurš meiteni audzina, ir skursteņslauķis. Kādu dienu viņš nokrīt no jumta un nokļūst slimnīcā, bet Klārukam jāpaliek pie diezgan nejaukas kaimiņienes. Meitene raksta vectētiņam vēstules, no kurām viņš saprot, ka Klārukam labi neklājas. Vectētiņš nosūta mazmeitu pa kārtai pie dažādām senām jaunības draudzenēm, kas viņu kādu laiku pieskata un audzina – katra pēc savas gaumes un saprašanas. Klāruka dzīve bez vectēva ir grūta, bet neticami interesanta, jo par viņu rūpējas veselas 11 vecmāmiņas!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meitene turpina aprakstīt un ilustrēt notikumus un vērojumus vēstulēs vectēvam, savukārt viņš atbild ar sirsnīgiem un asprātīgiem komentāriem. Kopā ar 11 vecmāmiņām Klāruks iemācās dziesmas, receptes, rokdarbus, nokļūst dažādās interesantās Čehijas vietās, omulīgā krodziņā, dzīvnieku brīvības aizstāvju demonstrācijās un pat kapsētā. Īpaša nozīme viņas dzīvē ir klavierēm un jaukajai mūzikas skolotājai, kas par spīti visām grūtībām palīdz sagatavoties koncertam. Klāruks uzzina daudz jauna par pasauli, cilvēkiem un arī par sevi, bet jo īpaši par to, cik ļoti veicies, ka viņai ir tāds lielisks vectētiņš. Savukārt latviešu lasītājiem grāmata paver arī nelielu, bet interesantu ieskatu čehu ikdienā, kultūrā un vēsturē – tā, kā to bērna acīm redz un attēlo Klāruks.

Čehu rakstniece Olga Černa, kas reiz bijusi agronome, nu jau vairākas desmitgades ir iecienīta bērnu grāmatu autore, kuras darbi Čehijā saņēmuši bērnu literatūras balvu “Zelta lente”, Boloņā – “Ragazzi” balvu un Minhenē iekļauti starptautiskajā “White Ravens” kolekcijā.

Ilustratore Alžbeta Skālova Prāgā studējusi animāciju Jirži Barta studijā, ilustrāciju un grafiku Juraja Horvāta meistardarbnīcā, papildinājusies arī Parīzē un Baltimorā. Viņai tuva glezniecība, īpaši akvarelis, grafika un objektu māksla. Grāmatas dizainu latviešu izdevumam adaptējusi māksliniece Ūna Laukmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzejniece Ingmāra Balode ir darbīga un godalgota 20. un 21. gadsimta poļu dzejas un prozas tulkotāja, kas pievēršas arī čehu un citu slāvu valodu tulkojumiem. Studējusi Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūrā un doktorantūrā, kopš 2015. gada ir šīs augstskola pasniedzēja. Tulkotāja ir Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas un citu literāro balvu laureāte.

Grāmatas “Klāruks un 11 vecmāmiņas” izdošana ir daļa no izdevniecības īstenotā projekta “Bērnu Eiropa”, kas saņēmis atbalstu ES programmā “Radošā Eiropa”. Šī projekta laikā latviešu valodā tiks tulkots un izdotas 5 grāmatas.

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.