Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

ABONĒ UN SAŅEM DĀVANU! Grāmata “Latvietis krievos. Atmiņu ainas par sajūtām okupantu armijā, 1974–1976, 1985”

Abonē laikrakstu “Dzirkstele” redakcijā Gulbenē, Ābeļu ielā 8, vismaz trīs mēnešiem un saņem dāvanā kādu no izdevniecības “Latvijas mediji” vai “Liels un mazs” grāmatām vai ielūgumu uz sadziedāšanos “Lielajā aktieru vasaras ballē” 5.jūlijā Madonas estrādē, kur uzstāsies Latvijas teātru dziedošie aktieri Jānis Paukštello, Juris Hiršs, Kristians Kareļins, Mārcis Maņjakovs, vai uz Nacionālā teātra aktieru uzvedumu “Atgriežamies Latgolā” Lejasciema estrādē 13.jūlijā, vai uz koncertu “Thomas Anders no “Modern Talking”&band un Sandra” Daugavpilī 26.jūlijā, vai uz traģikomisko dziesmuspēli “Tobāgo!” Litenes estrādē 17.augustā! Dāvanu skaits ir ierobežots! “Dzirksteles” abonements fiziskām personām trīs mēnešiem: ar TV programmu – 30 eiro, bez pielikumiem – 28,50 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā noslēpumainā autora Anša Burkes grāmatu “Latvietis krievos. Atmiņu ainas par sajūtām okupantu armijā, 1974–1976, 1985”. Māksliniece – Aija Andžāne.

Ansis Burke ir noslēpumains autors, kurš reiz izdevniecības “Latvijas Mediji” redakcijā ieradās ar pamatīgu manuskriptu – viņš nolēma publicēt savas atmiņas par dienestu padomju armijā, kur klāt vijās gan labi zināmās patiesības un fakti, gan arī viņa individuālie novērojumi. Neparasti bija tas, ka Ansis Burke, būdams armijas kinomehāniķis un fotogrāfs, ir pieredzējis vairāk nekā ierindas karavīrs. Fotogrāfa pienākumu veikšana viņam ļāva būt klāt dažādos interesantos, arī vēsturiskos notikumos. A. Burkem nevajadzēja (vismaz tādā apjomā kā ierindas karavīriem) nodarboties ar ierindas apmācību, militārās profesijas apgūšanu. Militāro mācību, personīgā ieroča apkopes, vispārējā dežūras dienesta, ēdināšanas un citu ikdienišķu armijas dzīves apgrūtinājumu kontekstā viņa dzīve armijā bija citāda. Topošajā grāmatā autora saistošo un brīžiem nesaudzīgo, aso stāstījumu papildina plašs fotogrāfiju klāsts. Turklāt, kā zināms, vairumam armijā dienējušo fotogrāfiskās liecības no dienesta gadiem ir sižetiski ļoti ierobežotas un to ir skaitliski nedaudz. Anša Burkes gadījumā fotoliecības ir unikālas arī tāpēc, ka tās nebija nemaz tik viegli iznest no dienesta vietas, tomēr autors bija pielietojis dažādas tīri birokrātiskas viltības. Izdevniecība “Latvijas Mediji” grāmatā iekļāva tikai nelielu daļu no bagātīgā un vērtīgā materiāla, ļaujot autora balsij runāt skaļi izteiksmīgākajos attēlos un skarbos vārdos.

Māksliniece Aija Andžāne.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.