Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

ABONĒ UN SAŅEM DĀVANU! Grāmata “Miška”

Līdz 28.jūnijam abonē laikrakstu “Dzirkstele” redakcijā Gulbenē, Ābeļu ielā 8, vismaz trīs mēnešiem un saņem dāvanā kādu no izdevniecības “Latvijas mediji” vai “Liels un mazs” grāmatām vai ielūgumu uz koncertu “Thomas Anders no “Modern Talking”&band un Sandra” Daugavpilī 26.jūlijā! Dāvanu skaits ir ierobežots! “Dzirksteles” abonements fiziskām personām trīs mēnešiem: ar TV programmu – 30 eiro, bez pielikumiem – 28,50 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” iznākusi Edvarda van de Vendela un Anuša Elmana grāmata “Miška”.

“Miška” stāsta par afgāņu bēgļu ģimeni. Astoņgadīgās Roijas ģimenei beidzot ir sava māja un arī mājdzīvnieks – mīlīgs balts pundurtrusis, kuru Roija nosauc par Mišku. Trusītis kļūst par Roijas uzticības personu, kam meitene un viņas brāļi stāsta, ko piedzīvoja, bēgot no savas zemes – Afganistānas. Roijai bijuši tikai 3 gadi, kad sākās ģimenes bēgļu ceļš, viņa ne visu atceras. Māsiņas stāstu papildina vecākie brāļi – tā Roija, tāpat kā lasītājs, pati uzzina vairāk par savu dzīvi. Ļoti vienkārši bērniem tiek stāstīts par to, kāpēc nebija iespējams dzīvot Afganistānā un par visas ģimenes traumu. Bet tad kādu dienu Miška piepeši ir pazudis.

Edvards van de Vendels un Anušs Elmans jau iepriekš kopā uzrakstījuši grāmatu, kuras pamatā bija Anuša dzīvesstāsts. Pēc tam viņu draudzība turpinājās, un, kad Anuša ģimenē uzradās pundurtrusītis, radās vēl viens stāsts – tiešs, bet arī poētisks un maigs, tajā ir daudz humora un arī spilgtas, patiesas bēgļu ceļu atgādinošas detaļas, ko rakstniekam atklājis Anušs Elmans.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

„Miška” izrādījās ļoti svarīga grāmata: autori par šo darbu 2023. gadā saņēma nozīmīgāko bērnu literatūras balvu Nīderlandē – “Zelta grifeli”, tā saņēmusi arī bērnu literatūras balvu “Premio Andersen” Itālijā. Grāmata tiek izdota, lasīta un apbalvota arī citās pasaules valstīs.

“Es ļoti lepojos, ka mēs kopā varējām radīt šo grāmatu par draudzību un ģimenes siltumu, grāmatu, kas aicina mūs paraudzīties citam uz citu, ieklausīties citam citā. Un tagad grāmata tāpat kā pundurtrusītis lec pie lasītājiem citās zemēs un dod pieci katram un ikvienam. Paldies!” saka grāmatas autors Edvards van de Vendels.

Edvards van de Vendels (1964) raksta grāmatas gan bērniem, gan jauniešiem. Pirmpublicējumi iznāk Nīderlandes un Beļģijas izdevniecībās, bet tulkojumi izdoti jau vairāk nekā 40 dažādās valstīs. Nīderlandē vairākkārt saņēmis pusaudžu literatūras balvu “Gouden Zoen”, bērnu grāmatu balvu “Silver Slate”, kritiķu balvu “Woutertje Pieterse Prijs” un galveno Nīderlandes bērnu literatūras balvu “Gouden Griffel” par grāmatu “Miška”. Viņš bijis daudzkārt nominēts arī Astridas Lindgrēnes memoriālajai balvai un Hansa Kristina Andersena balvai. Latvijā Dena Dimiņa tulkojumā iznākusi arī viņa prozas grāmata “Zilās zāles vasara” (“Liels un mazs”, 2020), par kuru tulkotājs tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Anete Shāpa (1965) ir ievērojama nēderlandiešu bērnu grāmatu ilustratore un rakstniece. Grāmatu mākslā darbojas kopš 1988. gada un ilustrējusi ap divsimt grāmatām, tostarp Astridas Lindgrēnes, Kristīnes Nestlingeres, Žaka Frīnsa un citu slavenu rakstnieku darbus. Literatūrā viņa spoži debitēja ar prozas grāmatu “Lampiņa” (latviski izdevis apgāds “Jānis Roze”, 2020).

Tulkotāja Inese Paklone (1954) tulko un atdzejo no nēderlandiešu, angļu un krievu valodas, raksta stāstus un dzejoļus bērniem. Viņas tulkojumi veido jau veselu izcilas bērnu literatūras grāmatplauktu. Tajā ir flāmu un holandiešu bērnu folkloras krājums, vairāki nēderlandiešu klasiķes Annijas M. H. Šmites stāsti. Tulkojusi Maksa Felthausa, Tona Telehena, Sīmona van der Hēsta, Barta Mūjārta, Paula van Lona un Žaka Frīnsa darbus, kā arī dažādu autoru dzeju bērniem un holandiešu skaitāmpantus.

Grāmatas vizuālo adaptāciju latviešu izdevumam veidojusi māksliniece Ūna Laukmane.

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Valsts kultūrkapitāla fonds un Nīderlandes literatūras fonds.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.