Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina uz pamatskolas atceres salidojumu Ozolkalnā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Sestdien, 19.augustā, Beļavas pagasta Ozolkalnā kopā pulcēsies kādreizējās Blomes/Ozolkalna pamatskolas bijušie audzēkņi un darbinieki, jo tiks svinēta skolas 95. atceres gadadiena. “Dzirksteli” par to informē organizatori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībnieku reģistrācija sāksies no pulksten 17.30. Pulksten 19.00 būs svinīgais brīdis. Pēc tam savstarpēja dalīšanās atmiņās, satiekot bijušos klasesbiedrus, skolotājus, darbiniekus. Būs arī balle.

Pasākuma rīkošanas iniciatore ir Monta Biezā, Ozolkalna pamatskolas absolvente, kura šobrīd strādā par sporta un atpūtas centra “Zīļuks” vadītāju Ozolkalnā. Arī svētku pasākums notiks tieši “Zīļukā” (vēsturiskajā muižas ēkā), bet labos laika apstākļos – daļēji arī ārā. Paredzams, ka svētku dalībnieki izmantos arī veco skolas ēku (arī vēsturiska muižas ēka, kurā tagad jau vairākus gadus atrodas novadniekiem kordiriģentiem brāļiem Kokariem veltītā izstāde). M.Biezā ir parūpējusies par 95 gadu jubilejai veltītas izstādes izveidošanu vecajā skolas ēkā.

Pašos pirmsākumos Ozolkalnā kopš 1928.gada novembra bijusi Blomes skola, kurā mācījās bērni līdz 6.klasei. Toreiz pašā pirmajā mācību gadā skolā bijuši tikai 28 skolēni. Turpmāk 10 gadu laikā skolēnu skaits trīskāršojies. Šo skolu beiguši arī Imants un Gido Kokari. Laika gaitā skolas nosaukumi ir mainījušies. No 1962.gada skola pārcēlusies uz jauno ēku (šobrīd tur ir sociālie dzīvokļi).

Ar Gulbenes novada domes lēmumu Ozolkalna pamatskola tika likvidēta 2012.gada 31.jūlijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Paldies par svētkiem, par atmiņām, par satikšanos! Bija labi!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.