Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Apkopos iedzīvotāju atmiņu stāstus par Stāmerienas pili un atdzīvinās performancēs

Publicitātes foto

Latvijas Kultūras akadēmijas studenti un docētāji iesaistījušies biedrības “tabureTE” un Stāmerienas pils projektā “Dzīvie stāsti Stāmerienā”. No 7. līdz 13. augustam Stāmerienā norisināsies radošā rezidence, kuras laikā studenti rosinās Stāmerienas iedzīvotājus dalīties savās personīgajās atmiņās, komiskos atgadījumos un emocionālos notikumos, kas piedzīvoti, uzturoties pilī vai tās apkārtnē. Par to “Dzirksteli” informē Latvijas Kultūras akadēmijas mākslinieciskās jaunrades projektu vadītāja Kristīne Freiberga.

Viņas uzsver, ka Stāmerienas pils nes nozīmīgu vēsturisko un kultūras vērtību gan vietējai kopienai, gan plašākai sabiedrībai, pēdējos gados mērķtiecīgi paplašinot kultūras piedāvājumu. Pils ēka laika gaitā ir pildījusi dažādas funkcijas, te atradies lauksaimniecības tehnikums, ciema padome, sovhoza kantoris, tādējādi kļūstot par vairāku paaudžu Stāmerienas bijušo un esošo iedzīvotāju dzīves daļu. Daudzi vērtīgi stāsti un pieredzes saistībā ar Stāmerienas pili nav dokumentēti un dzīvo tikai cilvēku atmiņās.

Studenti sarunās ar vietējiem iedzīvotājiem atklās un fiksēs viņu atmiņas. Interviju ieraksti un transkripcijas tiks nodotas glabāšanā Stāmerienas pilij un Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejam.

Balstoties iegūtajos interviju materiālos, studenti veidos savas interpretācijas par pils vēsturi un Stāmerienas iedzīvotāju atmiņām. Jaunrades darbu prezentācijas publiski būs iespējams noskatīties Stāmerienas pilī un tās apkārtnē rezidences noslēdzošajā dienā svētdien, 13.augustā plkst. 15.00.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.