Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ar dziesmu sasilda savējos gulbeniešus

Gulbenes kultūras centra jauktajam korim “Harmonija” šī bija pirmā uzstāšanās, kopš tā vadību uzņēmusies Sabīne Krilova-Šmite. Foto: Gatis Bogdanovs.

Pagājušās nedēļas nogalē Gulbenes novada kultūras centrā notika Ziemassvētku noskaņu koncerts “Ar dziesmu sasildīt”. Tajā piedalījās Gulbenes kultūras centra jauktais koris “Harmonija”, Stradu pagasta vokālais ansamblis “Pieskāriens” un Stradu pagasta bērnu vokālie ansambļi “Amarillis” un “Žiperi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Stradu pagasta bērnu vokālo ansambļu “Amarillis” un “Žiperi” dalībnieki uz skatuves savus priekšnesumus papildināja ar kustībām un emocijām. Foto: Gatis Bogdanovs

Šo koncertu apmeklētājiem sarūpēja mūsu novadniece Sabīne Krilova-Šmite kopā ar Gulbenes novada kultūras centra darbiniekiem. Centra vadītāja Sarmīte Zdanovska laikrakstam “Dzirkstele” skaidroja, ka par šā koncerta tapšanu sarunas sāktas jau pagājušajā rudenī.

Stradu pagasta vokālais ansamblis “Pieskāriens” pēdējā laikā jau daudzreiz ir priecējis gulbeniešus un pilsētas viesus. Foto: Gatis Bogdanovs

“Sabīne, par kuras profesionālismu šaubu nevienam nav, ir vadītāja vairākiem mūsu novada kolektīviem. Pagājušā gada septembrī viņa sāka vadīt arī Gulbenes kultūras centra jaukto kori “Harmonija”, kura kormeistara pienākumus pilda Uldis Kokars. Līdz ar to mēs vienojāmies, ka Ziemassvētkos šis būs pirmais atskaites punkts, kad mūsu novada iedzīvotājiem tiks dota iespēja vērtēt paveikto tieši darbā ar kori. Manuprāt, koncerts bija brīnišķīgs! To ļoti labi papildināja Sabīnes vadītie amatiermākslas kolektīvi un mūziķi, ar kuriem viņai ir jau ilgstoša sadarbība. Tie koncertu padarīja krāšņāku un paaugstināja tā muzikālo vērtību. Tas ir jauki, ka šādu koncertu mēs varam radīt pašu spēkiem un savējiem parādīt tieši mūsu kolektīvus, ar kuriem varam lepoties. Viņas vadītās bērnu grupas “Amarillis” un “Žiperi” repertuāru apgūst atsevišķi, tomēr šoreiz uz skatuves viņas kāpa kopā, kas pierāda, ka viņas ir spējīgas savstarpēji sadarboties. Bērni pielāgojas katrai uzstāšanās reizei līdz pat individuāliem solo priekšnesumiem. Arī scenārija autore bija pati Sabīne, un Ziemassvētku atmiņu lasījumi, kurus ļoti emocionāli lasīja Viktorija un Rihards Kostigovi, bija viņas ideja. Jāpiebilst, ka visi šie stāsti bija ņemti no viņas vadīto kolektīvu dalībnieku atmiņām,” teica S.Zdanovska.

Sabīne Krilova-Šmite (no kreisās) kopā ar čellisti Elīzu Petrenko un perkusiju meistaru Mārci Kalniņu. Foto: Gatis Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

  1. Fantastiski skaisti! Turpini! Ceru, ka novads novērtēs un atbalstīs arī turpmāk…savējos.

  2. Ja svētkos var bērnus palaist uz skatuves tādos tērpos,tad man trūkst vārdu. Arī sievietes,vai Jums nav kleitas? Nu lūdzu,saģērbsimies un cienīsim sevi un citus!!! Liekas,ka es neesmu vēl tik veca,lai nesapratu,kā jāizskatās,aizejot uz kādu pasākumu vai piedalīties ,kaut kur dziedot .

  3. Ko nozīmē palaist? Par skatives tērpiem vienojas. Un tie jāpieņem tādi, kādi tie ir. Vienmēr nav jābūt visiem uz skatuves uzvalkos un garās kleitās.

  4. atbilstosi terpi,ari vinu valoda un pieklajiba ir atbilstosa siem terpiem…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.