Līgo pagasta amatierteātra “Vieglu garu!” un Beļavas tautas nama komanda kopā ar pagasta pārvaldes darbiniekiem piedalījās zupas vārīšanas čempionātā, kas norisinājās O.Kalpaka dzimtajās mājās “Liepsalās” Ošupes pagastā, Madonas novadā.
Līgo kultūras nama amatierteātra pārstāves Inga Dimpēna un Laima Jaunzema, pieņemot aicinājumu, piedalījās zupas vārīšanas čempionātā, kurš tapis sieviešu apvienības “Lavandas” paspārnē. Viņas Līgo pagastu prezentēja, piedāvājot apmeklētājiem uz vietas vārītu baraviku zupu.
Līgo pagasta amatierteātra “Vieglu garu!” režisore Kristīne Bekmane “Dzirkstelei” stāsta, ka zupa tapa no Līgo pagasta mežā salasītajām baravikām. Skatītāji vērtēja, kura zupa garšo labāk.
“Daži teica, ka mūsu baraviku zupa ir favorīte. Garšoja. Bet visas zupas bija garšīgas. Grūti to tā izvērtēt, jo visas zupas nemaz nesanāk pagaršot. Vienu, otru pagaršo un vairs nevar. Tas viss vairāk prieka un kopā būšanas pēc. Šogad bijām mazā sastāvā, bet nākamgad centīsimies aizbraukt lielākā sastāvā,” stāsta K.Bekmane.
Beļavas tautas nama vadītāja Dace Sīmane ar savu komandu šogad šajā konkursā piedalās jau otro reizi.
“Mēs esam draugos ar sieviešu apvienību “Lavandas”, kas organizē šo pasākumu, un tā mūs uzaicināja kā draugus. Mēs vārījām zupu “Šķērsām pa dārzu, garām vistu kūtij” ar domu, ka ir dārzeņu sezona un mēs ejam un salasām visu, ko mēs varam dārzā atrast. Akcentu liekam uz dārzeņiem, bet bez buljona zupa nesanāk. Ir vajadzīgs arī kaut kas nedaudz no vistas. Zupa izdevās ļoti laba. Cilvēkiem garšoja. Nevaru gan apgalvot, bet domāju, ka mums bija viens no lielākajiem zupas katliem. Mums visilgāk pietika, ko ēst, jo vārīts bija daudz. Zupa patiešām bija garšīga. Nāca un prasīja, kādas ir mūsu slepenās sastāvdaļas. Acīmredzot esam savu pieredzi noslīpējuši dažādos citos pasākumos, jo mēs arī Gulbenes novadā esam viens no tautas namiem, kultūras iestādēm, kuri ir atpazīstami ar zupas vārīšanu. To mēs vārām, ja ne visos, tad ļoti daudzos pasākumos, arī talkās, pagasta svētkos, pasākumā “Satiec Kokarus” Ozolkalnā, Lieldienās. Pagājušajā gadā mēs uz šo zupas vārīšanas čempionātu braucām kā kultūras iestāde, bet šogad nebijām vieni. Aicinājām līdzi pagasta pārvaldes cilvēkus. Esam laba komanda, un zupas vārīšana – tas ir komandas darbs. Zupas sastāvdaļas tiek nodrošinātas no organizatoru puses. Mums ir jānodrošina tikai savs katls un “slepenās” sastāvdaļas, kuras drīkstam ņemt līdzi,” stāsta D.Sīmane.
Viņa arī saka, ka šogad godalgotās vietas netika piešķirtas un dalībnieki paši balsoja par garšīgāko zupu.
“Grūti pateikt, cik tā balsošana objektīva, jo šogad bija astoņi zupas vārītāji. Katram tika piešķirta nominācija. Mēs saņēmām nomināciju par interesantāko zupas nosaukumu. Jebkurā gadījumā uzvar draudzība. Šī ir iespēja gan visiem satikties, gan pašiem kolektīviem tā ir saliedēšanās, kopā vārot zupu,” stāsta D.Sīmane un piebilst, ka čempionāts notiek ļoti skaistā vietā. “Mums ir prieks tur būt un piedalīties,” viņa uzsver.
Reklāma