Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ceļš uz XIII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem sācies

Gulbenes novada kultūras centra jauniešu deju kolektīvs rāda dejotprasmi skolu jaunatnes skatē. Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Skolēnu deju kolektīvu virsvadītāja Zane Meiere: “Esmu ļoti apmierināta ar kolektīvu parādīto sniegumu skatē.”

Pagājušajā nedēļā Gulbenes novada kultūras centrā notika Gulbenes novada skolu jaunatnes tautas deju kolektīvu repertuāra pārbaude – skate, gatavojoties XIII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku deju lielkoncertam “Es atvēru Laimas dārzu”.

Gulbenes novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe Maija Skopāne “Dzirkstelei” stāsta, ka skatē piedalījās 18 mūsu novada skolēnu deju kolektīvi, un viņu sniegumu vērtēja Latvijā zināmi horeogrāfi, skatuviskās dejas eksperti – Guna Trukšāne, Jānis Kalniņš, Zanda Mūrniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņem atzinīgus vārdus

“Mūsu novada dejotāji saņēma atzinīgus vārdus gan par deju izpildījumu, gan skatuves kultūru un kopiespaidu. Ceļš uz svētkiem 2025.gadā ir sācies, tāpēc bija ļoti svarīgi dzirdēt žūrijas ieteikumus, vērtējumu par sniegumu. Mūsu novadā varam lepoties ar stiprām skatuviskās dejas tradīcijām, kuras turpina uzturēt deju skolotājas – Gulbenes novada skolēnu deju kolektīvu virsvadītāja Zane Meiere, Daiga Tipāne, Dzintra Kokoreviča, Dace Freimane, Dina Markova, Agate Delpere, Laima Poiša, Zaiga Mangusa, Elita Dūte, Iveta Eiduka. Nākamais mācību gads gan no dejotājiem, gan viņu atbalstītājiem prasīs lielu atdevi, enerģiju un mērķtiecību,” uzsver M.Skopāne.

Repertuāra apguves sākumposmā

Skolēnu deju kolektīvu virsvadītāja Z.Meiere “Dzirkstelei” atzīst, ka ir ļoti apmierināta ar kolektīvu parādīto sniegumu skatē. Arī žūrija atzinusi, ka mūsu kolektīvi ir labi apguvuši repertuāru. “Protams, ir lietas, kas līdz nākamā gada dziesmu un deju svētku lielajām skatēm ir jāprecizē, un mēs patiesībā esam tikai tādā repertuāra apguves sākumposmā. Šogad esam tikai uzsākuši šīs dejas mācīties. Kopumā gribu teikt, ka kolektīvi izskatījās ļoti labi, saposušies, tautu tērpi – sakārtoti. Paldies izglītības iestādēm, Izglītības pārvaldei un pašvaldībai, jo to atzina arī žūrija – mūsu deju kolektīvi arī vizuālais noformējums ir pareizs, proti, tautu tērpi ļoti pareizi komplektēti,” saka Z.Meiere.

Viņa arī skaidro, ka šie skates rezultāti neietekmē došanos uz dziesmu un deju svētkiem. Tas vairāk ir informatīvs rādītājs, lai kolektīvu vadītāji, dalībnieki un arī Valsts izglītības satura centra darba grupa būtu lietas kursā un zinātu, cik tālu šogad esam, kā kolektīvi spēj ņemt sgatavot repertuāru, vai repertuārs kādām grupām nav par grūtu. “Mūsu kolektīviem ar tām dejām, ko šobrīd apgūstam, problēmu nav, bet šogad kolektīvu vadītāji drīkstēja izvēlēties apgūt ne visas dejas, bet skatē rādīt vienu obligātu deju un otru – pēc izvēles. Un dejas, kuras šogad neizvēlējās, jo iespējams tās bērniem ir bijušas par grūtu, nākamgad tiks iemācītas,” stāsta Z.Meiere.

Augstākās pakāpes diploms:

 • Gulbenes novada kultūras centra “Knausīšiem” (5.-6.kl. grupai),
  I pakāpes diploms:
 • Gulbenes novada kultūras centra “Knausīšiem” (1.-2.kl. un 7.-9.kl. grupai),
 • Gulbenes novada vidusskolas “Liedariņam” (1.-4.kl.),
 • “Dzirkstītei” (3.-6.kl.),
 • “Kostiņam” (10.-12.kl.),
 • Lizuma pamatskolas “Veiksmei” (3.-6. kl.),
 • Gulbenes novada kultūras centra jauniešu deju kolektīvam (10.-12.kl.).
  II pakāpes diploms:
 • Gulbenes novada vidusskolas 1.klašu kolektīvam,
 • 2.klašu kolektīvam, “Spārēniem” (7.-9.kl.),
 • Lejasciema pamatskolas “Sudaliņai” (1.-4.kl.),
 • Lizuma pamatskolas “Veiksmei” (1.-4.kl.),
 • Stāķu pamatskolas “Lievenītim” (1.-4.kl. un 5.-9. kl.),
 • Tirzas pamatskolas “Dzadzulītei” (1.-4.kl.) un “Tūdaliņam” (5.-9. kl.),
 • Gulbenes novada kultūras centra “Draiskuļiem” (7.-9.kl.).
  Avots: Izglītības pārvalde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.