Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Druvienas vecajā skolā-muzejā piedāvā muzejpedagoģiskās nodarbības

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gan ģimenes biļete, gan četras dažāda satura muzejpedagoģiskās nodarbības tagad ir Druvienas vecās skolas-muzeja piedāvājumā. Jaunos maksas pakalpojumus ir apstiprinājuši vietējie deputāti ar domes 27.oktobra sēdes lēmumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģimenes biļete (4-6 personas) tagad muzejā maksā 6 eiro.

Piedāvājumā ir arī radošā dzejas darbnīca; pa Jāņa Poruka pēdām – literāra pastaiga Pērļu silā; nakšņošana muzeja pagalmā – klases kolektīva saliedēšanas pasākums; kaujas pie Knipskas imitācija. Katrai šai muzejpedagoģiskajai nodarbībai ir cena. Atkarībā no izvēlētās programmas vienai personai tas maksās no 1,50 līdz 3 eiro.

Visi šie jaunieviesumi ir saistīti ar kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” – deputātiem skaidroja novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Šī programma ir valsts apmaksāta iespēja skolēniem regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muzeja vadītāja Anita Graumane skaidroja, ka Druvienas vecajā skolā līdz šim nav praktizētas muzejpedagoģiskās programmas. Viņa pie šādu programmu izstrādes ķērusies tāpēc, ka bieži no skolām zvana un jautā, vai šis muzejs piedalās programmā “Latvijas skolas soma”. Tā kā līdz šim nācies atbildēt noliedzoši, daudzas skolas uz Druvienu vairs nebrauca. A.Graumane nolēmusi, ka nav jāzaudē klienti. “Padomā man ir diezgan daudz muzejpedagoģisko programmu, bet šoreiz es piedāvāju tikai piecas,” viņa teica.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.