Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Sveču dienā deju kolektīvs “Apinītis” arī šogad draugus aicināja uz sadanci Gulbenē

Gulbenes novada kultūras centra vidējās paaudzes tautisko deju kolektīvs “Apinītis” jau vairākus gadus uz Sveču dienu aicina savus draugus uz sadancošanos. Foto: Gatis Bogdanovs

Atvadās no ziemas un aizdejojas līdz vasarai

Februārī uz Sveču dienu Gulbenes novada kultūras centra vidējās paaudzes tautisko deju kolektīvs “Apinītis” arī šogad deju draugus aicināja uz sadancošanos Gulbenē.

Gulbenes novada kultūras centra vadītāja vietniece amatiermākslā Ieva Mūrmane “Dzirkstelei” stāsta, ka šoreiz sadancis nebija kā ierasti pirms skatēm – gatavojoties atrādīt žūrijai repertuāra apguvi, bet gan kā kolektīvu draudzības un kopā sanākšanas svētki. “Nu jau tradicionāli Sveču dienas vakarā Gulbenē sadancoja mūsu “Apinīša” draugi no Alūksnes, Berģiem, Suntažiem, Tirzas un arī tepat no Gulbenes, gūstot pozitīvas emocijas, esot kopā,” saka I.Mūrmane.

Gulbenes novada kultūras centra senioru tautisko deju kolektīvs “Vērdiņš” kā vienmēr kopā ar saviem deju draugiem un skatītājiem. Foto: Gatis Bogdanovs

Deju kolektīva “Apinītis” vadītāja Gundega Ķikuste laikrakstam stāsta, ka “Apinītis” ielūdz pie sevis draugus uz Sveču dienas sadanci jau no 2016.gada. “Pie mums sabrauc tuvāki un tālāki deju draugi, ar ko gadu gaitā izveidojusies cieša sadarbība un draudzība. Katram deju kolektīvam ir savs atšķirīgs deju repertuārs, dejas stils un tērpi, kas skatītājam ļauj redzēt gan interesantu un daudzveidīgu deju programmu, gan novērtēt tērpu skaistumu un dejotāju māksliniecisko izpildījumu. Tā kā šis nav pieaugušo Deju svētku gads, tad koncertā varēja redzēt daudz jaunu un līdz šim mazāk redzētu deju. Koncertā kopā tika izdejotas 25 dejas, kuru laikā tematiski atvadījāmies no ziemas un aizdejojāmies līdz bezrūpīgai vasarai,” stāsta G.Ķikuste.

Tirzas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Azanda” priecēja ar raitu dejas soli. Foto: Gatis Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.