Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ģimenes ar bērniem aicinātas “Lielo jautājumu ceļojumā” Gulbenē

“LIELO JAUTĀJUMU ceļojums” pagājušās nedēļas nogalē savu norisi piedzīvojis arī Madonā, kur kopā pulcēti vairāki simti dalībnieku. FOTO: NO PRIVĀTĀ ARHĪVA

Gulbenes centrālajā skvērā pie strūklakas “Pakur, pakur…” Klusās sestdienas, 30.marta, rītā ģimenes ar bērniem tiek aicinātas piedalīties Lieldienu pasākumā “Lielo jautājumu ceļojums”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja ielūkojamies kalendārā, tad katru gadu Lieldienu laikā mums ir brīvas dienas – gan Lielā piektdiena, tad, protams, sestdiena un svētdiena, un arī pirmdiena. Loģisks ir jautājums, kāpēc un kā mēs to esam nopelnījuši? Mēs aicinām ģimenes uz aktīvu kopā būšanu, dažādu uzdevumu pildīšanu, lai tiktu pie atbildēm, kādu tad vēl vēsti sevī nes Lieldienu notikums,” “Dzirkstelei” stāsta viena no pasākuma organizatorēm, Gulbenes evaņģēliski luteriskās draudzes locekle Inga Stonka.

Viņa ir pārliecināta, ka Lieldienu stāstam ir nozīme katra mazā un arī lielā cilvēka dzīvē. “No pulksten 11.00 mēs gaidīsim ģimenes ar bērniem, lai katra dotos ceļojumā pa divpadsmit stacijām. Katrā no tām būs iespēja noklausīties kādu stāstiņu, kopā ar bērniem izpildīt saistošu un interesantu uzdevumu un finišā salikt kopā lielo puzli, kas attēlos centrālo Lieldienu vēsti. Mēs būsim parūpējušies, lai būtu pieejama arī silta tēja, saldumi un kāds mazs sveiciens mazajiem gulbeniešiem un novadniekiem,” informē I.Stonka.

Par “kvestu” dēvētais “Lielo jautājumu ceļojums” pagājušās nedēļas nogalē savu norisi piedzīvojis arī Rīgā un Madonā, kur kopā pulcēti vairāki simti dalībnieku. Šī pasākuma idejas autore un galvenā organizatore, Bērnu Kristīgās izglītības apvienības pārstāve Viktorija Bortko atceras, ka pirmais pasākums noticis Rīgā pirms trim gadiem, kad vēl pastāvēja pulcēšanās ierobežojumi, un tas bija Ziemassvētku laikā par Kristus piedzimšanas tematiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Toreiz daudzi cilvēki teica paldies, jo bija ilgi sēdējuši, mācījušies un strādājuši mājās, un bija priecīgi, ka, ievērojot visus drošības noteikumus, varēja kopā ar ģimeni izkustēties un pie reizes domāt par būtiskiem jautājumiem. Bija tādi, kas atzina, ka bija domājuši, ka svētki ir stāsts tikai par dāvanām vai ka, piemēram, Lieldienas ir tikai par zaķiem, bet caur šo ceļojumu cilvēkiem būs iespēja mazliet vairāk uzzināt arī ko par Dievu un kā Viņš ir kopā ar mums ikdienā,” par pasākuma ieceri stāsta V.Bortko.

Līdz šim šādi pasākumi notikuši jau Jelgavā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Ludzā, Lielvārdē un vēl citās pilsētās. Vietējās kopienās tos galvenokārt uzņemas organizēt vietējās draudzes. Gulbenē “Lielo jautājumu ceļojuma” divpadsmit stacijās būs sastopami vadītāji no Gulbenes evaņģēliski luteriskās draudzes, Gulbenes Romas katoļu draudzes un draudzes “Jaunā paaudze”. Pasākums norisināsies no pulksten 11.00 līdz 14.00.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.