Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē ar kora “Dzintars” koncertu atzīmē novadnieka Imanta Cepīša jubileju

Koris “Dzintars” pēc koncerta Gulbenē kopā ar diriģenti Airu Birziņu un solisti Aiju Vītoliņu. No kreisās: koncertmeistare Madara Boka. “Dzintara” izpildītajās dziesmās tiešām izskanēja, kā vēstīja koncertuzveduma programma, gan mīlestības, maiguma un skumju līnijas, gan spēka apliecinājums. Foto: Ginta Alberte

Uz VEF Kultūras pils sieviešu kora “Dzintars” koncertu svētdienas vakarā Gulbenes kultūras centra zāle bija piepildīta ar skatītājiem. Airas Birziņas vadītā kora un solistes Aijas Vītoliņas emocionālais vēstījums un profesionālais dziedājums ar nevainojamo mūziķu pavadījumu, kur pie klavierēm bija mūsējais maestro Rihards Plešanovs, izraisīja neviltotu publikas sajūsmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koris ar koncertuzvedumu “Es atnācu uguntiņu” turpināja atzīmēt savu 75 gadu jubileju un atzīmēja novadnieka ilggadējā kora diriģenta Imanta Cepīša 90.jubileju. Kopā ar dzīvesbiedri diriģenti Ausmu Derkēvicu I.Cepītis vadīja sieviešu kori “Dzintars” no 1959.gada, sasniedzot augstas mākslinieciskās virsotnes – par to koncertā atgādināja senās fotogrāfijas uz ekrāna.

“Vēl aizvien dzīvoju koncerta noskaņās! Pēc koncerta man rakstīja vairāki gulbenieši, sakot paldies par brīnišķīgo koncertu, kā arī “ka gulbenieši tādu ir pelnījuši – un biežāk!” Vislielākais prieks par to, ka šis pasākums izdevās – ka bija sanākuši un sabraukuši tik daudz cilvēki, ka publika bija tik silta un atsaucīga – patika gan mums, skatītājiem, gan arī pašiem māksliniekiem,” saka Gulbenes novada bibliotēkas pārstāve Inese Kalēja.

Tieši bibliotēkas darbiniekiem bija doma organizēt atmiņu stāstu vakaru, atzīmējot novadnieka, izcilā kordiriģenta I.Cepīša jubileju. “Diriģente Aira Birziņa ieteica uzaicināt diriģentu I.Cepīša un Ausmas Derkēvicas meitu Ingunu Ulu Cepīti un arī piedāvāja, ka uz Gulbeni varētu atbraukt ar koncertuzvedumu “Es atnācu uguntiņu”, jo “Dzintars” atzīmē savu 75. dzimšanas dienu. Tā gulbeniešiem tika divi pasākumi – gan tikšanās ar Ingunu Ulu Cepīti, gan kora “Dzintars” koncertuzvedums!” stāsta I.Kalēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

“Dzintara” kormeistare Madara Boka kora vārdā pateicas par lielisko atmosfēru skatītājiem, kā arī kultūras darbiniekiem par silto un sirsnīgo uzņemšanu.

“Mēs visi – gan dziedātājas, gan mūziķi – bijām tiešām saviļņoti par atsaucīgajiem klausītājiem! Atpakaļceļā pārrunājām, ka tie bija klausītāji, kas mīl mūziku un tāpēc spēj tā dzīvot līdzi,” “Dzirkstelei” uzsver Madara.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā varēja dzirdēt pazīstamo komponistu Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Jura Kulakova un citu komponistu skaņdarbus, kas speciāli bija aranžētas korim, solistei un mūziķiem, un tās klausītājiem īpaši patika, tāpēc pieprasīja arī atkārtot.

Ginta Alberte

Video: Ginta Alberte
Video: Ginta Alberte
Video: Ginta Alberte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.