Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē atklāj “Iedvesmas bibliotēku”

Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes novada bibliotēkā īstenots projekts “Iedvesmas bibliotēka” un atklāta lasītava bērniem un jauniešiem. Par to informē Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrības pārstāve Sanita Kitajeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Iedvesmas bibliotēka” ir LNB Atbalsta biedrības projekts, lai atbalstītu un iedrošinātu Latvijas bibliotēkas radīt mūsdienīgu un pievilcīgu vidi lasītājiem. 2023. gadā tas deva iespēju Gulbenes novada bibliotēkai īstenot ilgi gaidītas pārmaiņas bērnu lasītavā – jaunu vizuālo veidolu un aktivitāšu iespējas.

Lasītava ir izremontēta un iekārtota ar īpaši bibliotēkai projektētām pārdomāta un funkcionāla dizaina mēbelēm, izveidota ērta, pievilcīga un aicinoša vide jaunākajiem bibliotēkas apmeklētājiem. Telpas vizuālo identitāti palīdzēja radīt projekta “Iedvesmas bibliotēka”  eksperte – arhitekte Nita Apsīte. Jaunais lasītavas iekārtojums piemērots dažāda vecuma bērniem un jauniešiem, te ir zonas gan radošām nodarbībām, mācībām, galda spēlēm un atpūtai, gan lasīšanai vienatnē.

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone: “Bibliotēku loma šodien ir īpaši nozīmīga, lai nākamās paaudzes apgūtu lasītprasmi, atrastu lasītprieku un uzturētu latviešu valodu dzīvu un bagātu. Mūsdienīga un pievilcīga vide ļauj jaunākajiem lasītājiem bibliotēkā justies gaidītiem un ieinteresē iepazīt bibliotēku un grāmatas. “Iedvesmas bibliotēka” ir apliecinājusi, ka katrā bibliotēkā, kur notikušas pozitīvas pārmaiņas, apmeklētāju skaits strauji pieaug un bibliotēka var darboties kvalitatīvi jaunā līmenī. Lai bērnu un jauniešu lasītava kļūst par vienu no jauno gulbeniešu iecienītākajām vietām!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu īstenoja Gulbenes novada bibliotēka sadarbībā ar Atbalsta biedrību ar biedrības ziedotāju atbalstu un Gulbenes novada pašvaldības līdzfinansējumu. Gulbenes novada bibliotēkas vadītāja Sabīne Jefimova: “Bērnu bibliotēka Gulbenē vienmēr ir bijusi labi apmeklēta. Lai arī saturiski tā piesaista mazākus un lielākus lasītājus, apzinājāmies, ka bibliotēkas vide bērniem bija morāli un fiziski novecojusi. Projekta pieteikumā norādījām, ka vēlamies radīt modernu, ērtu, funkcionālu telpu, lai bibliotēkas apmeklējums sevī ietver ne tikai grāmatu apmaiņu, bet veicina grāmatu lasīšanu uz vietas. “Iedvesmas bibliotēkas” projekts mūsu ieceres ir realizējis vislabākajā veidā! Jāatzīst, ka mūsu domu lidojums un vizuālā vīzija bija vienkāršāka un tieši sadarbībā ar projekta eksperti – arhitekti Nitu Apsīti, izdevās radīt iedvesmojošu, mūsdienu bērniem un jauniešiem atbilstošu lasītavu!”

Lasītavas mēbeļu izgatavošanai koncerna AS “Latvijas Finieris” struktūrvienība AS “Riga Wood Baltic” ziedoja Latvijā ražotus un ilgtspējīgus materiālus – videi un lasītājiem draudzīgu bērza saplāksni. AS “Latvijas Finieris” kļuvis par lielāko “Iedvesmas bibliotēka” atbalstītāju, palīdzot īstenot projektu četrās Latvijas bibliotēkās. Tā uzmanības lokā ir arī citas bibliotēku aktivitātes un lasītveicināšana, bet kopš Krievijas uzsāktā kara Ukrainā, “Latvijas Finieris” kļuvis par vienu no lielākajiem Ukrainas valsts un tautas atbalstītājiem, ziedojot naudu un materiālus vairāku miljonu eiro apmērā.

Kā apliecinājumu dalībai un veiksmīgai idejas īstenošanai Gulbenes novada bibliotēka saņēma “Iedvesmas bibliotēka” simbolu – “Logu”. Simboliskās balvas autors ir dizainers Artūrs Analts. “Logs” asociējas ar gaismu un atvērtību, ļauj ieraudzīt vairāk un tālāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu “Iedvesmas bibliotēka” Biedrība uzsāka 2021. gadā un aicināja bibliotekārus pieteikt idejas par pozitīvām un mūsdienīgām pārmaiņām bibliotēku vidē. Projekts tiek īstenots ar biedrības ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu.

Par “Iedvesmas bibliotēka” jau kļuvušas Valkas novada Ērģemes bibliotēka, Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs, Tukuma novada Pūres bibliotēka, Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēka, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka.

Šobrīd projekts tiek īstenots Alūksnes novada Mālupes bibliotēkā un Jelgavas novada Valgundes bibliotēkā. Tikko nosauktas 2024.gada “Iedvesmas bibliotēka”, kuru idejas tiks realizētas nākamgad: Smiltenes novada Blomes bibliotēka, Jūrmalas Centrālā bibliotēka, Ropažu bibliotēka un Tukuma novada Smārdes pagasta bibliotēka. 2024.gads būs projekta “Iedvesmas bibliotēka” noslēdzošais gads.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.