Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē un Lejasciemā pie bērniem viesosies bērnu dzejniece un rakstniece Evija Gulbe

Bērnu dzejniece un rakstniece Evija Gulbe 2016.gadā viesojās Gulbenes bērnu bibliotēkā. Foto: no bibliotēkas arhīva.

Gulbenes novada bibliotēka ir uzsākusi realizēt projektu “(NE)Paklausīgie stāsti mazajiem”, kura mērķis ir veicināt jaunākās bērnu oriģinālliteratūras pieejamību Gulbenes novadā, sevišķi Lejasciemā un Stāķos, iepazīstināt Gulbenes novada jaunos lasītājus ar jaunākajiem latviešu rakstnieku oriģināldarbiem. Par to informē Gulbenes novada bibliotēkas bērnu bibliotēkas vadītāja Solvita Lībere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

31.martā dzejniece un rakstniece Evija Gulbe viesosies Lejasciema pirmsskolas izglītības iestādē un Gulbenes 3. pirmsskolas izglītības iestādē, kur tiksies ar sagatavošanas grupas bērniem.

Evija Gulbe ir latviešu bērnu dzejniece un rakstniece. Kopš 2011. gada izdotas 10 E.Gulbes grāmatas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. 2017. gadā viņa tika uzņemta Latvijas Rakstnieku savienībā. Kopš 2018. gada E. Gulbe ir Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes valdes locekle.

Zināmāka no grāmatām – “Koko un Riko” (2011), kas godalgota konkursā “Zvaigznes grāmata 2010. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem” un lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu un jauniešu žūrija 2012”. 2019. gadā grāmatu sērija “Koko un Riko” saņēmusi “Autoratlīdzības bezgalības balvu”. Grāmatu sērijā par žurkulēniem Koko un Riko izdotas četras lasāmgrāmatas, divas audiogrāmatas, vairākas krāsojamās darbošanās grāmatas, burtnīcas skaitļu un burtu iepazīšanai, cietlapu grāmatiņas pašiem jaunākajiem lasītājiem un kabatas formāta grāmatiņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rakstniece ne tikai raksta stāstus, viņa ir arī bērnu dzejoļu autore Kopumā iznākušas trīs dzejoļu grāmatiņas, pati jaunākā “Lidoja sēkliņa” tikai nupat.

Pati autore saka: “Sevišķi ticu brīnumiem. Ar tiem iedraudzējos, kad biju maza mazītiņa. Necik daudz kopš tā laika paaugusies neesmu. Varbūt tieši tāpēc man tik mīļa un saprotama mazo cilvēku pasaule.”

Arī Gulbenes bērnu bibliotēkā ir izlasāmas visas Evijas Gulbenes grāmatas. Evija 2016.gadā ir viesojusies Gulbenes bērnu bibliotēkā.

Projekts ir guvis finansiālu atbalstu Valsts kultūrkapitāla fondā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.