Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes- Alūksnes bānīša cilvēki redzami fotoizstādē

Gulbenes-Alūksnes bānīša 120. dzimšanas dienai veltītu fotoizstādi ir izveidojusi vietējā fotogrāfe Herta Pugača. Bānīša svētku laikā izstāde bija skatāma vēsturiskajās dzelzceļa telpās, bet tagad tā pārcēlusies uz novada bibliotēkas 2.stāvu. Šeit tā būs aplūkojama līdz 13.oktobrim. Tā kā pilnīgi visi lielie attēli nav satilpuši telpā, daļa no tie skatāmi īpašā albumā turpat uz vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bānīša ļaudis,” tā “Dzirkstelei” savu veikumu komentē Herta. Šajos vārdos ir ietverta viņas attieksme pret iemūžinātajiem cilvēkiem, kuri kā darba ņēmēji vai brīvprātīgie strādā sasaistē ar SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”. Un šajos vārdos ir arī Hertas pašas attieksme pret fotoattēlos redzamajiem cilvēkiem un šīs kopsadarbības galveno elementu – šaursliežu bānīti. Attēlos redzama ikdiena.

Lai nofotografētu bānīša ļaudis, bija jāsaplāno satikšanās laiks un arī jāpanāk savstarpēja uzticēšanās. “Kādas trīs reizes es viesojos pie bānīša cilvēkiem,” stāsta Herta. Viņai ir izdevies cilvēkus parādīt darbā un dabiski skaistus. “Mani iedvesmoja visi šie cilvēki! Nevaru izvēlēties un izcelt kādu vienu. Kāds bija atvērtāks, cits mazāk. Katram savi joki, savs stāsts. Interesanti bija uzzināt par viņu darbu. Piemēram, iepazinos ar vīru (Ivanu Borisovski – red.), kurš vienīgais māk remontēt lokomotīves motoru,” saka fotogrāfe. Herta arī uzzinājusi, ka daudzi bānīša darbinieki dzīvo Gulbenes vēsturiskajā dzelzceļa apbūves teritorijā – Viestura, Dzelzceļa, Robežu ielā.

Herta ir noskaņota reiz ar bānīti aizbraukt no vienas gala stacijas līdz otrai, izdzīvoties Alūksnē un pēc tam nesteidzīgi atgriezties Gulbenē. “Septiņus gadus esmu Gulbenē un visu laiku par to domāju, ka vajag reiz ar bānīti izbraukt. Līdz šim nebija sanācis. Fotosesiju laikā mazliet pabraucu kopā ar mašīnistiem, kurus fotografēju. Bet to, kā ir būt pasažierei, vēl neesmu izjutusi,” saka Herta.

SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” pārvadājumu daļas vadītājs Raitis Melders “Dzirkstelei” saka – fotoizstāde tapa bānīša svētku sakarā un bijusi novada bibliotēkas iniciatīva. Iemūžināti gandrīz visi ar bānīti saistītie cilvēki, bet dažus nav izdevies satikt maiņu darba dēļ. Taču uzņēmums noskaņots tā, ka ir jānofotografē visi, un arī šie attēli būs pievienoti izstādei. Uzņēmumā pastāvīgi esot aptuveni 20 darbinieki, taču vasarā ir arī vairāk. R.Melders saka – arvien ir iecienīti grupu izklaides braucieni bānītī ar populāro laupītāju atrakciju (lomās parasti iejūtas pats Raitis un Ilgonis Mincāns).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.