Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes-Alūksnes bānīša svētkos sola dažādus brīnumus

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Aicina uz “Bānīša brīnumzemi”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3.septembrī Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus bānīša 119. dzimšanas dienas svētkos “Bānīša brīnumzeme”.

1903.gadā tika izbūvēts šaursliežu dzelzceļš Pļaviņas-Gulbene-Alūksne-Valka, attīstot vienu no Gulbenes vēsturiskajiem centriem dzelzceļa tuvumā. Dzelzceļa vajadzībām Gulbenē uzbūvēja virkni ēku un būvju, arī šaursliežu dzelzceļa staciju Altšvanenburga jeb Vecgulbene” (Viestura ielā 10), Tējas namu (Viestura ielā 21), kas kalpoja kā uzgaidāmās telpas pasažieriem, un dzelzceļa kalpotāju dzīvojamās mājas (Viestura ielā 23). Šajā kvartālā šogad arī norisināsies galvenie bānīša svētku pasākumi Gulbenē, kad bānītis būs atgriezies no sava ikdienas brauciena uz Alūksni.

Izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” arī šajā dienā svinēs dzimšanas dienu un gaidīs apmeklētājus uz kūku ar četrām svecītēm. Pulksten 13.00 bānītis, kopīgi pavadīts, ar tvaika lokomotīvi “Ferdinands” priekšgalā dosies ceļā uz Alūksni, pa ceļam piestājot Stāmerienā, kur arī jau no pulksten 12.00 gaidāmas dažādas brīnumainas aktivitātes, un Kalnienā, kur varēs ļauties gastronomiskiem brīnumiem “pop-up” restorānā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes stacijā bānīti gaidīs otrs jubilārs – mākslinieks Igo, un arī tur svētku viesi varēs ļauties daudzveidīgiem notikumiem un pārsteigumiem.

Gulbenes brīnumi:

  • 10.00-13.00 Gulbenes dzelzceļa stacijas teritorijā – izglītojošā un interaktīvā centra “Dzelzceļš un Tvaiks” dzimšanas dienas svinības, dažādas aktivitātes, bānīša pavadīšana;
  • 16.00-21.00 Vecgulbenes stacijas un Tējas namiņa kvartālā – cirka priekšnesumi un darbnīcas, gastronomiski pārsteigumi;
  • 20.00 Vecgulbenes stacijas un Tējas namiņa kvartālā – grupas “Līvi” koncerts (maksas pasākums).

Stāmerienas brīnumi:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • 12.00-19.00 – tirdziņš “No smiekliem līdz asarām”, karikatūru izstāde un karikatūrists Gatis Šļūka, skrējiens “Apkārt Stāmerienas ezeram” kopā ar bungu šovu, izklaides bērniem, koncerti – grupa “Rahu The Fool”, JDK “Poga” (Stāmeriena), JDK “Katlakalns” un VPDK “Savieši” (Ķekava), popgrupa “Dzērvenes” (Jaungulbene), soliste Santa Sāre, pianists Ģirts Ripa, perkusionists Mārcis Kalniņš;
  • 21.00 pie Stāmerienas stacijas – zaļumballe.

Kalnienas brīnumi:

  • 14.00-17.00 pie Kalnienas stacijas – “pop-up” restorāns (maksas pasākums).

Alūksnes brīnumi

  • 14.30-17.00 Alūksnes stacijā – pasākums “Jubilāru gaidot” kopā ar Igo – meistarklase trauku noformēšanā un dizainā, Igo darbu izstāde un labāko dziesmu koncerts (koncerta īpašais viesis Ieva Kerēvica); jubilejas tirdziņš, dejas, dziesmas un izklaides visiem viesiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Brīnums būs tas, ka Ralfs nespēlēs atkal balleeee

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.