Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada bibliotēka – 2023. gada “Iedvesmas bibliotēka”

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība izraudzījusies projekta “Iedvesmas bibliotēka” dalībnieces nākamajam gadam. Par “Iedvesmas bibliotēkām 2023” kļūs trīs bibliotēkas, kurām būs iespēja realizēt mūsdienīgas un pozitīvas pārmaiņas: Gulbenes novada bibliotēka, Alūksnes novada Mālupes bibliotēka, Jelgavas novada Valgundes bibliotēka. Par to informē LNB Atbalsta biedrības pārstāve Sanita Kitajeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada bibliotēkā taps moderni, pārdomāti un funkcionāli iekārtota lasītava bērniem. Par pārvērtībām bērnu lasītavā Gulbenes bibliotekāri domājuši un savu vīziju pilnveidojuši jau vairākus gadus.

Savas pieteiktās idejas bibliotēkas īstenos 2023. gada laikā sadarbībā ar Atbalsta biedrību un pašvaldību un ziedotāju atbalstu. “Iedvesmas bibliotēkai 2023” tika saņemti 17 pieteikumi. Bibliotēkas vēlējušās mūsdienīgi iekārtot bērnu un jauniešu lasītavas, izveidot āra terases, radīt ģimeņu lasītavas un izstāžu telpas, iekārtot interaktīvus un multifunkcionālus digitālos centrus, veidot izglītojošus pasākumus novada un vēstures izzināšanā, iegādāties grāmatu pakomātus.

Bibliotēku pieteikumus arī šogad izvērtēja jomas eksperti – profesionāli arhitekti ar pieredzi bibliotēku un citu kultūrvietu arhitektūrā un vides veidošanā. Īpaša vērība šoreiz pievērsta tam, lai pieteiktā ideja ir radoša un iedvesmojoša, ietver mūsdienīgus un oriģinālus interjera vai arhitektūras risinājumus un rada pamanāmas pārmaiņas bibliotēkas vidē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“​Iedvesmas bibliotēka” ir sabiedriski nozīmīgs ilgtermiņa projekts, ko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība uzsāka 2021. gadā, lai atbalstītu un dotu iespēju Latvijas bibliotēkām īstenot idejas par laikmetīgu un pievilcīgu bibliotēku vidi. Katru gadu projektā piedalās 3–5 bibliotēkas, kas ar biedrības ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu piedzīvo pozitīvas pārmaiņas.

Projektu “Iedvesmas bibliotēka” iecerēts turpināt arī 2024. gadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.