Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada bibliotēkā būs tikšanās ar fantastikas stāstu autori Džeinu Šteinbergu

Piektdien, 24.martā, pulksten 11.00 un 11.50 Gulbenes novada bibliotēkā būs tikšanās ar fantastikas stāstu autori Džeinu Šteinbergu. Īpaši aicināti skolēni un fantastikas darbu cienītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gulbenes novada bibliotēka uzsāk tikšanos/diskusiju ciklu “Citādā realitāte”, kura laikā jaunieši no 9. līdz 11. klasei iepazīsies ar Latvijas jaunajiem fantāzijas un fantastikas grāmatu autoriem. Tikšanās paredzētas diskusijas formā, kurā jaunieši kopā ar rakstniekiem mēģinās atbildēt uz jautājumiem, kāpēc jaunieši visbiežāk izvēlas lasīt fantāzijas literatūru un kāpēc bieži tā tiek lasīta angļu valodā, vai Latvijā ir laba fantāzijas literatūra, cik viegli/grūti ir būt par rakstnieku Latvijā,” stāsta Gulbenes novada bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāja Solvita Lībere.

Dž.Šteinberga ir sabiedrisko attiecību speciāliste, strādājusi arī žurnālistikā un reklāmā. Vairāki viņas fantastikas stāsti publicēti antoloģijās un periodikā, guvuši arī apbalvojumus, arī apgāda “Zvaigzne ABC” fantāzijas un fantastikas darbu konkursos. 2020.gada nogalē iznāca Dž.Šteinbergas debijas romāns “Lasītāja”, kas Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas mērķprogrammā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020” tika atzīts par labāko vecuma kategorijā 15+. Grāmatas saturs tika izmantots latviešu valodas un literatūras olimpiādēs skolēniem, kā arī iekļauts izglītības satura programmā. 2021.gada “Prozas lasījumu” kategorijā “Pandēmijas laika stāsti” Dž.Šteinbergas stāsts “Bērētava” tika atzīts par vienu no spēcīgākajiem.

Tikšanos/diskusiju ciklu “Citādā realitāte” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.