Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada bibliotēka iesaistās ciklā “Latviešu grāmatai 500”

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ir apstiprināts finansiāls atbalsts no Latvijas Nacionālās bibliotēkas akcijas “Latviešu grāmatai 500” ietvaros, pētīt grāmatu izdošanu, grāmatu veikalu darbību Gulbenē sendienās/mūsdienās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada bibliotēkas direktore Sabīne Jefimova “Dzirkstelei” stāsta, ka notikumu ciklu “Latviešu grāmatai 500” organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

“Lai akcentētu piecsimtgades notikumus latviešu grāmatniecībā, ar savām idejām par aktivitātēm reģionos, aicinātas iesaistīties tiek bibliotēkas. Katru gadu tiek izvirzīta tēma. Šogad tā ir grāmatu un ideju izplatīšana un izdošana (izceļot izdevēja Anša Gulbja 150 gadadienu). Plānotās aktivitātes var būt saistītas ar grāmatniecības, literatūras, valodas vēsturi, personībām, kuru devums bijis nozīmīgs, kā arī ar vietu, kur risinājušies nozīmīgi notikumi. Jau otro gadu Gulbenes novada bibliotēka iesaistās ar savu pieteikumu. Kopā iesniegti tika 13 bibliotēku pieteikumi par 15 aktivitātēm,” saka S.Jefimova.

Par Gulbenes novada bibliotēkas plānotajām aktivitātēm un to norisi laikrakstam stāsta bibliotekāre-eksperte Sanita Jurkāne: “Šogad Gulbenes novada bibliotēka pētīs un izzinās grāmatu izplatīšanu Gulbenes pusē. Taps intervijas ar mūsu novada cilvēkiem, kurās atklāsim grāmatu veikalu darbību, grāmatu piedāvājumu un grāmatnīcu lomu cauri laikiem. Intervijas būs lasāmas Latvijas Bibliotēku portālā un Gulbenes novada bibliotēkas mājaslapā. Savukārt pagājušajā gadā šajā pasākumu ciklā bibliotēka godināja divus izcilus novadniekus – latviešu bibliofilu, bibliogrāfu, Latvijas zinātniskās bibliogrāfijas pamatlicēju, Misiņa bibliotēkas izveidotāju Jāni Misiņu un latviešu bibliogrāfu, literatūrvēsturnieku un tulkotāju Kārli Egli. Sadarbībā ar Druvienas Vecās skolas-muzeja ilggadējo bijušo vadītāju Ligitu Zvaigznekalni tika noorganizēts abu novadnieku dzīves un darba pieturpunktu pārgājiens Gulbenes novadā un izveidota digitālā izstāde, kas skatāma bibliotēkas mājaslapā.”

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.