Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada bibliotēkai – audioieraksts ar interesantu dzeju

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada vidusskolas jaunieši ir bijuši aktīvi dzejas sacerētāji par tādu ekoloģijai svarīgu jautājumu kā mikroplastmasa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tika atlasīti labākie dzejoļi, kurus sacerējuši mūsu novada un citu Latvijas novadu jaunieši. Izveidojām audioierakstu ar šo dzejoļu lasījumiem. Šo audioierakstu jau varēja un turpmāk vēl varēs klausīties, piesēžot uz viedā velosoliņa pie novada bibliotēkas. Tas ir atkarīgs no laika apstākļiem. Ja līs lietus, tad ne. Tomēr šad un tad audioieraksts skanēs,” “Dzirksteli” informē Gulbenes novada bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāja Indra Logina.

Dzeju audio formātā ierunājuši: Ilze Vanaga, Kristaps Bricis un Alise Rubene-Dūne.

Dzeju par mikroplastmasu vidusskolēnus visā Latvijā bija mudinājis sacerēt Latvijas Hidroekoloģijas institūts kopā ar rakstnieci Agnesi Vanagu.

Mikroplastmasa ir neredzamā plastmasas daļa, kas, ļoti iespējams, nekad nepazūd, tā dažādu faktoru ietekmē sadalās aizvien mazākās daļiņās, līdz “mikro” un “nano” līmenim, un paliek vidē, nonāk mūsu ēdienā, gaisā, uzkrājas ekosistēmās, ūdeņos un augsnē. Mikroplastmasa var būt potenciāli bīstama, jo pētījumos ir konstatēts, ka tā var ietekmēt augšanu, attīstību un reproduktīvos rādītājus. Risinājums ir atkritumu rūpīgā apsaimniekošanā un plastmasas aizstāšana ar materiāliem, kas sadalās vidē.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.