Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pirmsskolas izglītības iestādēs viesosies rakstniece un māksliniece Rebeka Lukošus

Rakstniece un māksliniece Rebeka Lukošus. Publicitātes foto.

Gulbenes novada bibliotēka ir uzsākusi realizēt projektu “(NE)Paklausīgie stāsti mazajiem”, kura mērķis ir veicināt jaunākās bērnu oriģinālliteratūras pieejamību Gulbenes novadā, sevišķi Lejasciemā un Stāķos, iepazīstināt Gulbenes novada jaunos lasītājus ar jaunākajiem latviešu rakstnieku oriģināldarbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“25.februārī Gulbenes bērnu bibliotēkā viesojās jaunā rakstniece Signe Viška un tikās ar Gulbenes 2. un 3. bērnudārza sagatavošanas grupas bērniem. 16.martā notiks otrā tikšanās – ar jauno latviešu rakstnieci un mākslinieci Rebeku Lukošus,” stāsta Gulbenes novada bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Garā.

Rebeka Lukošus (1995) ir studējusi glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā. Viņa veiksmīgi sper pirmos soļus grāmatu ilustrācijā kā viena no “Biki-Buka” grāmatu ilustratorēm. Māksliniece ir piedalījusies tādos projektos kā “Dzeja 10×10 centimetros”, “Grafikas kalendārs 2016” un citos.

Arī Gulbenes novada bērnu bibliotēkā ir apskatāmi mākslinieces soļi grāmatu ilustrāciju mākslā – “Latviešu tautas pasakas: 100 pasakas 100 mākslinieki”, “Biki-Buka” sērijā iznākušais J.Rokpeļņa dzejolis “Iedomīgā radiniece”, kā arī Rebekas ilustrētā K.Vērdiņa grāmata “Dilles tante”. 2021.gadā izdevniecībā “Liels un mazs” iznāca pašas Rebekas Lukošus sarakstītā un ilustrētā grāmata “Nepaklausīgais vectēvs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rebeka Lukošus viesosies Gulbenes 1. un Stāķu pirmsskolas izglītības iestādē, kur satiksies ar sagatavošanas grupas bērniem.

Projekts ir guvis finansiālu atbalstu Valsts kultūrkapitāla fondā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.