Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada tautas mākslas kolektīvi noslīpē svētku repertuāru

11.jūnijā jauktie kori no Gulbenes, Lizuma un Lejasciema piedalījās Dziesmu svētku ieskaņu koncertā Cēsīs. Attēlā: Lejasciema kora ”Kaprīze” soprāni. Foto: Rita Gargažina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gatavojoties nākamā gada Vispārējiem dziesmu un deju svētkiem, Gulbenes tautas mākslas kolektīvi apgūst un koncertos noslīpē savu repertuāru.

11.jūnija deju lieluzvedumā “Mūžīgais dzinējs” Alūksnes Pilssalas estrādē starp 26 deju kolektīviem no visas Latvijas gan nebija Gulbenes novada dejotāju.

“Tas bija tāds specifiskāks koncerts ar atlasītākiem kolektīviem no visas Latvijas, tas bija vairāk nekā reģionāls pasākums,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada pašvaldības Kultūras pārvaldes konsultante kultūras jomā Dārta Vilne. Viņa piebilst – Gulbenes novada dejotāji (15 kolektīvi) ir piedalījušies reģionālajā skatē Alūksnē, kas noritēja maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

4.jūnijā sieviešu kori no Jaungulbenes un Tirzas brauca dziedāt uz Tukumu, kur notika dziesmu svētku ieskaņas koncerts. Tajā pašā dienā pūtēju orķestri no Gulbenes un Lejasciema muzicēja Madonā. 11.jūnijā jauktie kori no Gulbenes, Lizuma un Lejasciema piedalījās ieskaņu koncertā Cēsīs. Svētku repertuārs tika izdziedāts un izspēlēts, komentē D.Vilne.

Nacionālā kultūras centra šīsvasaras pasākumi līdz ar to lielākoties būs izskanējuši. Priekšā vēl vienīgi folkloras festivāls “Baltica”, kas no 6. līdz 10.jūlijam norisināsies Alsungā, Dundagā, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Krimuldā, Kuldīgā, Lēdurgā, Mālpilī, Popē, Rīgā, Siguldā, Talsos, Turaidā un Ventspilī. Uz šo festivālu 9.jūlijā dosies folkloras kopas no Lizuma, Lejasciema, kā arī gan pieaugušo, gan bērnu folkloras kopas no Rankas.

Gulbenes novada tautas mākslas kolektīvi tagad ir aicināti koncertēt pašmājās, piemēram, 23.jūnijā Druvienā, iesaistoties lieluzvedumā “Skroderdienas Silmačos” masu skatos, kā arī uzstājoties pēc izrādes. Tur piedalīsies gan kori, gan deju kolektīvi, gan folkloras kopas. Novada kolektīvi veidos fonu profesionāļu uzstāšanās laikā. Pašdarbnieki iesaistīsies arī Gulbenes pilsētas svētkos, kuri noritēs 29. un 30.jūlijā.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.